1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Uğur Mumcu Anıldı

Uğur Mumcu Anıldı

Uğur Mumcu Anıldı
A+A-

Ankara'da 20 yıl önce evinin önünde uğradığı bombalı saldırı sonucu hayatını kaybeden gazeteci-yazar Uğur Mumcu, Samsun'da adını taşıyan parktaki anıtının önünde düzenlenen törenle anıldı. Gazeteci

Ankara'da 20 yıl önce evinin önünde uğradığı bombalı saldırı sonucu hayatını kaybeden gazeteci-yazar Uğur Mumcu, Samsun'da adını taşıyan parktaki anıtının önünde düzenlenen törenle anıldı.
Gazeteciyazar Uğur Mumcu için İlkadım İlçesi, Bahçelievler Mahallesi'nde adını taşıyan parkta geniş katılımlı bir tören düzenlendi. Anma töreninde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. "Devrim şehitlerimizi unutmadık, unutturmayacağız" yazılı pankart etrafında toplanan grup, ellerinde Uğur Mumcu fotoğrafları taşıdı. Törene katılan siyasi partiler ve sivil toplum örgütleri adına açıklama yapan Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şube Başkanı Birol Yelekin, Türkiye'de dün düşündükleri için öldürülenler olduğunu bugün ise düşünenleri demir parmaklıkların arkasına konulduğunu söyledi. 20 yıldır Türkiye'de değişen bir şey olmadığını söyleyen Başkan Yelekin, "Uğur Mumcu'yu bu topraklarda gizli çıkarı olan emperyalist güçler ve aydınlıktan korkanlar katletmiştir" dedi. Okunan şiirlerin ardından törene katılanlar daha sonra Uğur Mumcu Anıtı'na kırmızı karanfiller bıraktı.
(HAK-SLH-Y)

24.01.2013 15:57:51 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT