1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Uefa İcra Komitesi Toplantısı

Uefa İcra Komitesi Toplantısı

Uefa İcra Komitesi Toplantısı
A+A-

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) İcra Komitesi, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'na ilişkin bazı kararlar aldı. Toplantıda, "Avrupa için Avrupa Futbol Şampiyonası" prensibi doğrultusunda E

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) İcra Komitesi, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'na ilişkin bazı kararlar aldı.
Toplantıda, "Avrupa için Avrupa Futbol Şampiyonası" prensibi doğrultusunda Euro 2020'ye, 13 ülkenin ev sahipliği yapmasına karar veren komite, şu kararları aldı:
"Yarı finaller ve final maçının yapılacağı ülke de dahil, ev sahibi ülkelerden tamamında maçlar yalnızca bir statta oynanacak. Her federasyon, 'grup maçları ile eleme usulü maçlar' ve 'yarı finaller ve final maçı' olmak üzere 2 teklifte bulunabilecek. Federasyonlar, iki teklif için aynı şehri veya iki farklı şehri önerebilecek.
Teklif edilecek stadyumların asgari kapasitesinin; yarı finaller ve final maçı için 70 bin, çeyrek finaller için 60 bin, son 16 ve grup maçları için ise 50 bin olacak. Yalnızca iki stadyumla sınırlı olmak üzere son 16 ve grup maçlarının 30 bin kişilik statlarda da oynanabilecek."
(MFS-MFS-S)

25.01.2013 18:22:07 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT