1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Uedaş Genel Müdürü Balıkesir'de

Uedaş Genel Müdürü Balıkesir'de

Uedaş Genel Müdürü Balıkesirde
A+A-

Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ) Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu, UEDAŞ olarak yatırımda zamanı yakaladıklarını, dolayısıyla işlerin bundan sonra çok daha yolunda ilerleyeceğini söyledi. Genel Müdür

Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ) Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu, UEDAŞ olarak yatırımda zamanı yakaladıklarını, dolayısıyla işlerin bundan sonra çok daha yolunda ilerleyeceğini söyledi. Genel Müdür İslamoğlu, TEDAŞ'ın devrinden önce Balıkesir, Bursa, Çanakkale'nin de yer aldığı 11 işletmede yılda 25 milyon lira harcama yapılırken, devirden sonra ise UEDAŞ olarak sadece Balıkesir'e yılda 30 milyon TL harcama yaptıklarını belirtti.
UEDAŞ Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu, Balıkesir İşletmesinin yeni hizmet binasının temel atma törenine katıldı. Balıkesir'de UEDAŞ il müdürlüğünü ziyaret eden Mehmet İslamoğlu, Gazi Bulvarı üzerindeki TEDAŞ'ın kendi mülykü olan alanda yapılacak olan yeni işletme binası ile kurumun daha verimlli bir pozisyona getirilmiş olacağını belirterek hayırlı olmasını diledi. Çifte kurban kesilip temele ilk harcın bırakıldığı temel atma etkinliğine; UEDAŞ Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu ile birlikte UEDAŞ A.Ş. Tesis kontrol ve Emlak Kamulaştırma Müdürü Y. Işık Atayolu, Sistem İşletme Müdürü Mehmet Koç, UEDAŞ Balıkesir İl Müdürü Taşkın Yıldız, Balıkesir İşletme Müdürlüğü Perakende Hizmet Yönetmeni Vahide Yakut ile yapımcı firmanın müteahhidi katıldı. UEDAŞ A.Ş. Balıkesir İl Müdürlüğünün yeni hizmet binasının 530 metrekare kapalı alan üzerinde zemin altı eksi 2 kat ve zemin üzeri 3 kat olmak üzere 5 katlı olacağı, işin bu yıl sonu teslim edileceği bildirildi. Forakazık iş makinesinin açtığı temele harç bırakılarak temeli atılan UEDAŞ binasının 2013 yılı sonunda hizmete gireceği, şu anda İl Özel İdareye ait Özmerkez'in iki katında hizmet veren kurumun yıl sonundan itibaren kendi binasına taşınacağı kaydedildi.

"TEDAŞ'TA BÖLGEYE YILDA 25 MİLYON LİRA HARCARKEN UEDAŞ OLARAK SADECE BALIKESİR'E YILDA 30 MİLYON HARCADIK"
Balıkesir'deki temel atma etkinliğinin ardından İşletme Müdürlüğünü ziyaret eden UEDAŞ Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu, İHA muhabirine değerlendirmelerde bulundu. Balıkesir şehir şebekesine 9 milyon TL harcandığı, il genelinde ise aktif olarak 24 milyon TL harcama yapıldığı belirtildi. Balıkesir merkezde şehir şebekesinden ayrı olarak Bigadiç Kavşağının ışıklandırılması, İvrindi'de şebeke yenilemesi, Gökçeyazı'da refüj, Edremit, Ayvalık, Burhaniye, Altınoluk, Altınova, Erdek Ocaklar'da şebeke yenilemeleri, Bandırma'da orta refüj, köy hatlarının yenilenmesi çalışmalarının yapıldığı, tüm bunlarla birlikte Balıkesir'de 2012 yılında 30 milyon TL'nin üzerinde para harcandığı bildirildi. UEDAŞ A.Ş. Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu, "Daha çok problemli yerlere gidiyoruz. 24 saat enerji kullanımı için ne gerekiyorsa onu yapıyoruz. Sistemi sürekli izliyoruz, arızalarla çok yakından ilgileniyoruz. Balıkesir'de şu anda personel sıkıntımız yok. Tesis işlerimizi piyasaya yaptırıyoruz. Fatura tahsilatlarında barkot uygulamasını getirdik, çok verimli oldu. İyileştirmeler sürüyor. Abone konusunda proje mühendislerini çalıştıracağız, pratik çözümler üreteceğiz. Bu yıl teknolojik yatırımlara ağırlık vereceğiz. Coğrafi bilgi sistemi, skala sistemi gibi. Teklifleri topladık, henüz kararı vermedik, değerlendiriyoruz. Uludağ Elektriği teknolojik açıdan da takviye edeceğiz. UEDAŞ olarak yatırımda zamanı yakaladık. Bu çok önem arz ediyor, bundan sonra işlerimiz daha yolunda olur. Özelleştirmeden evvel, yani devirden önce TEDAŞ'ta iken Bursa'da bölgeye yılda 25 milyon lira para harcarken devirden sonra bugün UEDAŞ olarak sadece Balıkesir'e yılda 30 milyon lira harcadık" diye konuştu.
Balıkesir'deki temaslarında Vali Ahmet Turhan'ı da makamında ziyaret eden UEDAŞ Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu, Bandırma ilçesine geçip buradaki işletmede incelemelerde bulunduktan sonra Bursa'ya döndü.
(YU)

07.02.2013 16:14:46 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT