1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ücretsiz Ulaşım

Ücretsiz Ulaşım

Ücretsiz Ulaşım
A+A-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Nükhet Hotar, 65 yaş üstü yaşlı, engelli, şehit ve gazi yakınlarının ulaşımdan ücretsiz yararlanması için çalışma başlattı. AK Parti Genel Merkezi'nde Pro

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Nükhet Hotar, 65 yaş üstü yaşlı, engelli, şehit ve gazi yakınlarının ulaşımdan ücretsiz yararlanması için çalışma başlattı.
AK Parti Genel Merkezi'nde Prof.Dr. Nükhet Hotar'ın ev sahipliğinde toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in yanı sıra Sosyal İşler Başkan Yardımcısı ve Adıyaman Milletvekili Murtaza Yetiş, Sosyal İşler Başkan Yardımcısı ve MKYK Üyesi Prof.Dr. Mazhar Bağlı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Dr. Aşkın Asan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Zahteroğlu, Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Aylin Çiftçi, Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Ayhan Metin, Yaşlı Hizmetleri Daire Başkanı Yaşar Kocaoğlu katıldı.
Hotar, 65 yaş üstü olan vatandaşların sorunlarına değinerek şöyle konuştu: "Farklı mevzuat hükümlerinden kaynaklanan, farklı uygulamalar sebebi ile şehit ve gazi yakınları mağdur olmakta, engelliler ve yaşlılar hareket kısıtlılığı nedeniyle toplumun diğer fertlerine göre daha fazla emek ve maliyetle toplumsal hayata katılabilmekte ve özellikle yaşlıların hareket kısıtlılıklardan dolayı ulaşım desteğine ihtiyaçları artmaktadır. Bu kişilerin muafiyet, indirim veya belirli saat aralıklarıyla faydalanmaları fırsat eşitliğinin sağlanması adına çok önemli bir adım olacaktır."
Başbakan Erdoğan'ın 65 yaş ve üzeri vatandaşların, engellilerin, şehit ve gazi yakınlarının ücretsiz ulaşımlarının sağlanmasına yönelik çalışmanın başlatılması talimatı vermesi üzerine biraraya gelen yetkililer yapılabilecek mevzuat değişikliğine yönelik görüşlerini bildirdi. Şehit yakınları ve gazi yakınlarının, farklı mevzuat hükümlerinden kaynaklanan farklı uygulamalar sebebi ile mağdur olmalarının önüne geçmek maksadı ile engelliler ve yaşlıları da kapsayan 'toplu taşıma hizmetlerinde ücretsiz yararlanılmasını sağlamak amacı ile mevzuat düzenlemesi' ne yönelik gerçekleştirilen toplantıda, Genel Başkan Yardımcısı ve Sosyal İşler Başkanı Prof.Dr. Nükhet Hotar konu ile ilgili atılan adımın önemli olduğunu, belirtilen kişilere indirim veya ücretsiz taşıma sağlanmasının fırsat eşitliğine de önemli katkısı olacağını belirtti.
(HD-HO-Y)

28.01.2013 13:26:01 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT