1. HABERLER

  2. SPOR

  3. U20 Şampiyonası Kayseri'ye 70 Milyon Avro Kazandıracak

U20 Şampiyonası Kayseri'ye 70 Milyon Avro Kazandıracak

U20 Şampiyonası Kayseriye 70 Milyon Avro Kazandıracak
A+A-

Haziran ayında Türkiye'de yapılacak olan U20 Futbol Dünya Şampiyonası'nın Kayseri bölümü hazırlık çalışmaları ile ilgili olarak istişare toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Kayseri Büyükşehir Beled

Haziran ayında Türkiye'de yapılacak olan U20 Futbol Dünya Şampiyonası'nın Kayseri bölümü hazırlık çalışmaları ile ilgili olarak istişare toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Genel Müdürü Ali Üstünel, "Şampiyona Kayseri'ye 70 milyon Avro'nun kazandıracağı öngörülüyor" dedi.
Kocasinan Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlenen istişare toplantısında Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Genel Müdürü Ali Üstünel, U20 Futbol Dünya Şampiyonası'nın Kayseri ayağının çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kayseri'de oynanacak 8 maçın Kayseri ekonomisine katkı sağlayacağını söyleyen Üstünel, şampiyonanın Kayseri'ye 70 milyon Avro kazandıracağını ifade etti.
U20 Futbol Dünya Şampiyonası'nın Türkiye'deki en büyük organizasyon olduğunu dile getiren Üstünel, "Bu organizasyon birçok anlamda gerçekten kendimizi ifade etmek ya da ülkemizin değerlerini ön plana çıkarmak adına büyük önem arz ediyor. 2011 yılının Ekim ayından beri biz, bu serüvenin peşinden koşuyoruz" şeklinde konuştu.
Şampiyonanın açılış maçının Kayseri'de olacağını aktaran Üstünel, "Organizasyonda 24 ülke takımına ev sahipliği yapacağız. Toplamda 52 müsabaka oynanacak. 7 Temmuz tarihine kadar çeyrek final maçı dahil toplam 8 futbol maçına ev sahipliği yapacağız" diye konuştu.
Şampiyonanın, Kayseri'ye ekonomik açıdan katkı sağlayacağını vurgulayan Üstünel, "8 müsabakanın ilimiz ekonomisine sağlayacağı ekstra hareketliliğin boyutları, 70 milyon Avro olarak öngörülüyor" açıklamasında bulundu.
(MFT-AÖ-BH-S)

25.01.2013 16:13:58 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT