1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Tvnin Yeni gözdesi Diriliş Ertuğrul dizisine Riva'da büyük ilgi süpriz ziyaret ve atlı karşılama...

Tvnin Yeni gözdesi Diriliş Ertuğrul dizisine Riva'da büyük ilgi süpriz ziyaret ve atlı karşılama...

Tvnin Yeni gözdesi Diriliş Ertuğrul dizisine Riva'da büyük ilgi süpriz ziyaret ve atlı karşılama...
A+A-

Diriliş Ertuğrul politikanın tepesinden övgüler.. Bu dizilerle Türkiye çağ atladı.. Tvnin Yeni gözdesi Diriliş Ertuğrul dizisine Riva'da büyük ilgi süpriz ziyaret ve atlı karşılama...

Trt 1 in yeni dizi Diriliş Ertuğrul dizi setine sürpriz bir isim ziyaret etti ve dizi hakkında büyük övgüler yapan Başbakan Yardımcısı Yalçın akdoğan dizi hakkında flaş ve önemli açıklamalar yaptı ve Trt dizilerini yere göğe sığdıramadı. 


Dizi setinde kendisini atla karşılayan dizinin başrol oyuncusu  Engin altan düzyatan atın üstünde Başbakan yardımcısını karşıladı.Yalçın Akdoğan dizi için son derece iyi ve başarılı bir dizi ve bu dizilerler Türkiyenin sınıf atlatıldığını dile getirdi.

 

dirilis.jpg

TRT nin yeni dizisi Diriliş Ertuğrul dizine kocaman övgü. Ertuğrul dizi setinini ziyaret eden başbakan yerdımcısı Yalçın akdooğan Dizi hakkında yere göğe sığmayacak iltifatlar geldi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, ilk bölümünden bu yana sosyal medyada beğeni toplayan TRT1’in yeni dizisi Diriliş Ertuğrul’un Riva’daki platosunu ziyaret etti. Yapımcılığını ve senaristliğini Mehmet Bozdağ’ın Ertuğrul Gazi rolünü ise Engin Altan Düzyatan’ın üstlendiği dizinin setini gezen Akdoğan’a eşi ve küçük kızı eşlik etti. Akdoğan, at üzerinde çekimlere katılan Engin Altan Düzyatan ve diğer oyuncularla sohbet etti. Dizi hakkında bilgi alan Akdoğan, yönetmen koltuğuna oturarak çekimlere start verdi.


“GURUR DUYACAĞIMIZ BİR TABLOYA TANIK OLDUM”
Diriliş Ertuğrul dizisine destek verdiklerini kaydeden Akdoğan, “Teşvik ve destek için onlarla birlikteyiz. Dün Kocaeli’nde platoyu ziyaret etmiştik. Avrupa’nın en büyük platosu kurulmuştu. Bu gün buradayız. Gurur duyacağımız bir tabloya tanık olduk. Diriliş dizsinden büyük beklentiler içindeyiz. TRT olarak ve Türkiye olarak büyük beklenti içindeyiz. Bu tür diziler Türkiye’nin yumuşak gücü bölgesel etkinliği açısından büyük önem taşıyor. Türkiye daha fazla tanınıyorsa, biz tarihimizi daha iyi tanıyorsak bu tür dizilerin önemli katkıları var. Her bir karakter, her bir tipleme son derece başarılı. Bu dizilerle aslında sınıf atladık. Sınıf atladığımız düzeydeyse TRT dizileri birbiriyle rekabet edecek” dedi.


“HOLLYWOOD TADINDA OLMUŞ”
Yalçın Akdoğan TRT’nin Hollywood tadında diziler yaptığını belirterek, “Genelde Hollywood tadında diziler deniyor. Bazı yapımlarda dış destekte alınıyor. Onlarda teknik olarak, sanat olarak var. Biz dede tarih var, bu karakterler var. Bunların hepsi bizim için çok önemli. Biz bunları izlediğimizde duygulanıyoruz” şeklinde konuştu.


“SANAT KADAR MESAJ DA ÖNEMLİ”
Suriye’de ki Süleyman Şah Türbesi’ne de değinen Akdoğan, “Süleyman Şah. Son günlerde mevzu oluyor. Suriye’de bir karakolumuz var. Mehmetçik nöbet tutuyor. Türkiye toprağı sayılıyor. ‘Niye orası vatan toprağı, neden orada Mehmetçik nöbet tutuyor” diye sorulduğunda; bu dizide daha iyi görüyoruz. Osmanlı’yı kuran insanlar bu insanlar. Sanat formu açısından başarılı bu diziler. Sadece sanat sanat içindir diye bu işler yapılmıyor. Sanat formu kadar mesaj da önem taşıyor. Onlarla gurur duyuyoruz” diye konuştu.

 

A+A-

HABERE YORUM KAT