1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tuzla'da fabrika yangını

Tuzla'da fabrika yangını

Tuzlada fabrika yangını
A+A-

Tuzla\'da Organize Sanayi Bölgesi\'ndeki bir boya fabrikasında yangın çıktı. Yangına havadan destek istendi. İlk bilgilere göre can kaybı ve yaralı yok. 40 araç ve 150 personel yangına müdahale ediyor.

 

İSTANBUL - Tuzla ilçesi Tepeören bölgesinde bulunan İstanbul Boya ve Vernikçileri Toplu İşyeri Sanayi Sitesi'ndeki ''Fasa'' adlı boya fabrikasında saat 14.10 sularında yangın çıktı.

Çıkış nedeni henüz belirlenemeyen yangın nedeniyle zaman zaman patlama sesleri duyuluyor.

Yangın sırasında fabrikada bulunan işçilerin kısa sürede binayı tahliye ettiği kaydedildi.

CAN KAYBI VE YARALI YOK
NTV canlı yayına katılan Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, ''Yangın, yanıcı ve uçucu maddelerin bulunduğu depoda meydana geldi. Büyük bir yangın. Bu durum, yangının yayılma riskini de artırıyor. Can kaybı ve yaralı yok. Gerekli önlemler alındı. Söndürme çalışmaları devam ediyor'' dedi.

Bölgeye çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edilirken, yangını söndürmek için havadan da destek istendi.

40 ARAÇ, 150 PERSONELLE MÜDAHALE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ali Karahan, 40 araç ve 150 personelin yangını söndürmek için çalıştığını söyledi.

Zaman zaman patlamalarla alevli bir şekilde devam eden yangını söndürme çalışmalarına çok sayıda itfaiye ekibinin yanı sıra ''Koca Yusuf'' adlı çok amaçlı robotik müdahale aracı da katılıyor.

Çevre belediyelerden de tanklarla su takviyesi yapılıyor. Yangının bitişikteki fabrikalara sıçramaması için büyük çaba sarf eden itfaiye ekiplerinin söndürme çalışmaları sürüyor.

'UMARIM BU TÜR YANGINLAR SON BULUR'
NTV canlı yayında yangınla ilgili değerlendirmelerde bulunan Türkiye Yangından Koruma Derneği Başkanı İsmail Turanlı, ''Burası bir boya fabrikası. Parlayıcı ve patlayıcı malzeme burada yoğun olarak kullanılıyor. Yangının civardaki binaları sıçramaması için müdahalede bulunulmalı. Umarım bu tür yangılar son olur. Bu yangının sebeplerinin iyi incelenmesi lazım. Önlemlerin gerçekçi düzeyde ele alınması gerekir'' diye konuştu.

KIZILAY'DAN AÇIKLAMA
Türk Kızılayı Tuzla'da boya fabrikasında çıkan yangını söndürme çalışmalarına destek sağlamak üzere 2 öncü araçla 4 afet uzmanını bölgeye gönderdi.

Kızılay'dan yapılan yazılı açıklamada, İstanbul Tuzla'da organize sanayi bölgesinde faaliyet gösteren bir boya fabrikasında yangın çıktığı, olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi gönderildiği belirtildi.

Açıklamada, Türk Kızılayı Tuzla Şubesi ve Marmara Afet Operasyon  Merkezi'nden 2 öncü araçla olay yerine ulaşan 4 afet uzmanının ihtiyaç tespit çalışmalarına başladığı, bölgede çalışma yapan görevlilere destek sağlamak için de bir ikram aracının olay yerine sevk edildiği bildirildi.

A+A-

HABERE YORUM KAT