1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tütüncü Engelli Ve Kimsesiz Çocuklarla Bir Araya Geldi

Tütüncü Engelli Ve Kimsesiz Çocuklarla Bir Araya Geldi

Tütüncü Engelli Ve Kimsesiz Çocuklarla Bir Araya Geldi
A+A-

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Dünya Zihinsel ve Fiziksel Engelliler Derneği Antalya Şubesi'nin zihinsel ve fiziksel engelli çocuklarla, yurtta kalan kimsesiz çocuklar için düzenlediği etkinliğ

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Dünya Zihinsel ve Fiziksel Engelliler Derneği Antalya Şubesi'nin zihinsel ve fiziksel engelli çocuklarla, yurtta kalan kimsesiz çocuklar için düzenlediği etkinliğe katıldı.
Başkan Hakan Tütüncü, Dünya Zihinsel ve Fiziksel Engelliler Derneği Antalya Şubesi'nin, zihinsel ve fiziksel engelli çocuklarla, Sosyal Hizmetler yurdunda kalan kimsesiz çocuklar için, Kundu Turizm bölgesi'ndeki Limak Lara Otel'de düzenlediği etkinliğe katıldı. Etkinlikte, Başkan Hakan Tütüncü'nün yanı sıra, AKP Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Kepez Belediye Meclis Üyesi Ayşe Güliz Yılman, çocuklar ve aileleri yer aldı.
Dünya Zihinsel ve Fiziksel Engelliler Derneği Genel Başkanı Mevlüt Ayvaz yaptığı konuşmada, engelli ve yurtta kalan çocukların bir arada olmalarını sağlamak amacıyla bu etkinliği tertiplediklerini ifade ederek, pilot il olarak belirledikleri Antalya'da, engellilerin ailelerine yönelik eğitim çalışması başlattıklarını söyledi.
Dünya Zihinsel ve Fiziksel Engelliler Derneği denetim kurulu Başkanı Nevin Tunçlu da konuşmasında, çocuklara küçük yaşlarda yardım ve dayanışma bilinci oluşturma ve vatandaşların da dikkatini bu çocukların üzerinde yoğunlaştırması gayesiyle bu organizasyonu düzenlediklerini söyledi. Tunç, "Dünya Zihinsel ve Fiziksel Engelliler Derneği olarak, yalnız Türkiye'deki engelli vatandaşlarımız için değil, dünyadaki tüm engelli insanlar için çalışıyoruz. Avrupa'daki birçok engelli dernekleriyle iletişim halindeyiz. Onlarla istişareler yapıyor, daha iyi hizmet sağlamak için fikir alışverişinde bulunuyoruz. Hedefimiz tüm dünya insanlarına, engelli insanlara yardım ve onların hayat standartlarını kolaylaştırma bilincini verebilmek, bu hedef doğrultusunda da aktif hizmet etmelerini sağlamaktır" dedi. Tunç, Antalya Ak Parti Milletvekili Gökçen Enç, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve Kepez Belediyesi meclis üyesi Ayşe Güliz Yılman'a, düzenlemiş oldukları bu etkinliğe desteklerinden dolayı teşekkür etti.
Dünya Zihinsel ve Fiziksel Engelliler Derneği Antalya Şubesi'nin engelli ve kimsesiz çocuklar için düzenlemiş olduğu etkinlikte bulunmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ise, zihinsel ve fiziksel engelliler ile kimsesiz çocukların, sosyal hayat içerisinde daha çok yer almaları konusunda Kepez Belediyesi olarak ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.
Ak Parti Antalya Milletvekili Gökçe Özdoğan Enç, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile birlikte, etkinliğe verdiği destekten dolayı Limak Lara Hotelleri Genel Koordinatörü Kaan Kavakoğlu'na teşekkür plaketi takdim etti.
(SK-Y)

31.12.2012 14:41:00 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT