1. HABERLER

  2. Tutuklu Yakınlarının 'özel Oda' Sevinci

Tutuklu Yakınlarının 'özel Oda' Sevinci

Tutuklu Yakınlarının özel Oda Sevinci
A+A-

Mahkumların ayda bir veya iki kez aileleriyle buluşabilmesine imkan sağlayacak 'özel oda' uygulamasına, Antalya'daki tutuklu yakınlarından da destek geldi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 'aile g

Mahkumların ayda bir veya iki kez aileleriyle buluşabilmesine imkan sağlayacak 'özel oda' uygulamasına, Antalya'daki tutuklu yakınlarından da destek geldi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 'aile görüşmesi' adıyla cezaevlerindeki mahkumlara, eşleriyle 24 saat görüşme imkanı tanıyacaklarını açıklaması, Antalya'daki tutuklu yakınlarını da sevindirdi.
Antalya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda evli oğlunun yattığını söyleyen H.Ş., yasanın yürürlüğe girmesini beklediklerini belirtti. Uygulamayı olumlu bulduğunu kaydeden H.Ş., "Müebbet yatanlar var. Yasanın bir an önce çıkmasını istiyoruz" diye konuştu.
Oğlunun cezaevinde olduğunu belirten A.Y. ise, "Bu uygulama ile oğlum eşi ve çocuklarıyla hasret giderebilecek" dedi.
Eşinin cezaevinde olduğunu ifade eden N.Y. de, çocuklarıyla birlikte ayda bir kez de olsa eşini görebilmenin mutluluğunu yaşayacağını söyledi. Eşinin de bu uygulamadan haberi olduğunu dile getiren N.Y., "Biraz önce ziyaretinden çıktım. Kendisi de bu uygulamayı duymuş ve çok sevindi. Uygulamaya bir üzüldük bir sevindik. Çünkü kocamın yanımızda temelli olmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.
(İA-SK-SO-Y)

19.02.2013 18:09:25 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT