1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Tutuklamazlarla şerefsizdirler

Tutuklamazlarla şerefsizdirler

Tutuklamazlarla şerefsizdirler
A+A-

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP etkinliği için gittiği Köln'de demokrasinin kolay kazanılamayacağını ve bedel ödenmeden demokrasi gelmeyeceğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dokunulmazlıklar konusunda sert konuştu. Tutuklanmaktan korkmayacaklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, demokrasinin kolay kazanılamayacağını ve bedel ödenmeden demokrasi gelmeyeceğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, yargıya olan güvenin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin sarsıldığını öne sürerek, şöyle konuştu: "Hiç kimse umutsuzluğa kapılmasın, umutsuzluğa kapılma hakkımız da yoktur. Buna yetkimiz de yoktur. Bedenimiz, aklımız olduğu sürece bunun mücadelesini vereceğiz. Mücadeleden çekinmeyeceğiz, korkmayacağız. Tutuklamak istiyorlarmış, tutuklamazlarsa şerefsizdirler diyorum. Neden korkacağız biz? Allah’a çok şükür ki utanacağımız hiçbir şey yok."

"DEMOKRASİ İÇİN BEDEL ÖDEMEK GEREKİR"
Demokrasinin kolay kazanılamayacağını ve bedel ödenmeden demokrasi gelmeyeceğini savunan Kılıçdaroğlu, "Bedel ödenecekse, o bedeli sokaktaki vatandaşa ödetmeyeceğiz. O bedeli gerekirse, CHP milletvekilleri olarak başta genel başkan ben, ödemeye hazır olacağız. Ne olursa olsun bedel ödemeye hazır olacağız." değerlendirmesinde bulundu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT