1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Tüsiad'ın Yeni Patronu Sütaş'tan İstanbul

Tüsiad'ın Yeni Patronu Sütaş'tan İstanbul

Tüsiadın Yeni Patronu Sütaştan  İstanbul
A+A-

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği'nin (TÜSİAD) yeni patronu, SÜTAŞ'ın Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz oldu. MUHARREM YILMAZ KİMDİR? İş dünyasının tanınmış isimlerinden Muharrem Yılmaz

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği'nin (TÜSİAD) yeni patronu, SÜTAŞ'ın Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz oldu.

MUHARREM YILMAZ KİMDİR?
İş dünyasının tanınmış isimlerinden Muharrem Yılmaz, 2 Ağustos 1957 tarihinde Bursa'da doğdu. Orta öğrenimini Galatasaray Lisesi'nde tamamlayan Yılmaz, Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Fakültesi'nden mezun oldu. Yılmaz, üniversitede okurken, babası Sadık Yılmaz'ın kurduğu SÜTAŞ'ta çalışmaya başladı. 1989 yılında şirketin genel müdürü olan Muharrem Yılmaz, babasının 2005 yılında vefat etmesinin ardından şirketin yönetim kurulu başkanlığı görevini üstlendi. Yılmaz, TÜGİAD, Avrupa Genç İşadamları Dernekleri Konfederasyonu, SETBİR gibi kuruluşlarda başkanlık ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.
Muharrem Yılmaz, tek aday olarak katıldığı TÜSİAD'ın 43. Olağan Genel Kurulu'nda ise Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi.
(ÇK-OK-Y)

17.01.2013 17:24:15 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT