1. HABERLER

  2. BÖLGE HABERLERİ

  3. Tuşba’da ‘Z-Kütüphane' açılışı

Tuşba’da ‘Z-Kütüphane' açılışı

Tuşba’da ‘Z-Kütüphane' açılışı
A+A-

Van’ın Tuşba Kaymakamlığı tarafından Hacı Ömer Sabancı ilk ve Ortaokulunda oluşturulan Zenginleştirilmiş Kütüphanenin (Z Kütüphane) açılışı yapıldı.

Düzenlenen açılış törenine Tuşba Kaymakamı Meral Uçar, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. Okullarda eğitime katkı sağlamak amacıyla başlattığı çalışmalara bir yenisini ekleyen Tuşba Kaymakamlığı, Z-Kütüphanesini Hacı Ömer Sabancı İlk ve Ortaokulu öğrencilerinin hizmetine sundu. Açılış öncesinde bir açıklama yapan Tuşba Kaymakamı Meral Uçar, “Burada önemli olan çocuklarımızın azami düzeyde kullanımına açık tutulması. Ne yazık ki okullarımızda kütüphaneler daha ziyade atıl durumda kalıyor. Bu kütüphaneleri çocuklarımız için açıyoruz. Çocuklarımızdan korumaya çalışmayalım buraları. Görevlilerin ve öğretmen arkadaşlarımızın gözetiminde çocuklarımızın en azami düzeyde kullanımını sağlayalım. İnşallah buradaki kütüphanemizde çocuklarımızın hem araştırma yapma yeteneklerini hem de özellikle kitap okuma alışkanlıklarını geliştirmesi konusunda yardımcı olmasını, hepimize hayırla olsun diyorum” ifadelerini kullandı.

Yapılan açılışın ardından Tuşba Kaymakamı Meral Uçar ve Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, okul müdürleri ile bir araya gelerek sorun ve sıkıntılarını dinlemesinin ardından program son buldu./İHA

A+A-

HABERE YORUM KAT