1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tuşba'da Olağanüstü Toplantı

Tuşba'da Olağanüstü Toplantı

Tuşba'da Olağanüstü Toplantı
A+A-

Van merkez Tuşba Belediye Meclisi, 5 yıllık stratejik planını görüşmek üzere olağanüstü toplandı.

Tuşba Belediyesi, Mali İşler Müdürlüğü’nün 16.09.2014 tarih ve 4298 sayılı yazıları ile gündeme alınan; 5018 Sayılı Kanun’un 9.Maddesi ile 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 41. Maddesi uyarınca mahalli idareler genel seçimlerinden itibaren 6 ay içerisinde hazırlanması gereken, ‘2014-2019 Dönemi Stratejik Planı’ görüşmek üzere olağanüstü toplandı.


Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe başkanlığından toplanan belediye meclisi, Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nden öğretim üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum örgüt temsilcileri, dernek başkanları, mahalle muhtarları ve vatandaşların katılımıyla 2 gün boyunca süren ve yaklaşık 30 konuşmacının ‘İnsan, Medeniyet, Ekoloji ve Demokrasi’ konularında bilimsel çalışmalarından sunumlar yaptığı ‘Tuşba’nın Geleceği’ konulu çalıştayda çıkan sonuçlarında değerlendirildiği 2014-2019 stratejik planı görüşüldü. Belediye meclis üyelerinin üzerinde görüş belirttiği stratejik plan oybirliği ile kabul edildi.


Meclisin açılışından bir açıklama yapan Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, belediye çalışmalarını yürütürken, Tuşba halkının azami düzeyde katılmasını sağladıklarını ifade etti.

Göreve gelir gelmez, mahalle muhtarları ile bir toplantı gerçekleştirdiklerini hatırlatan Başkan Özgökçe, “Akabinde birim müdürlerimizle birlikte oluşturduğumuz komisyonlarla toplantılar yaptık. Stratejik planımızı belirlenmesi için de 22-23 Eylül tarihlerinde ‘İnsan, Medeniyet, Ekoloji ve Demokrasi’ çalıştayını gerçekleştirdik. Bütün kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgüt temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz çalıştayımızda çıkan sonuçları da stratejik planımızda yer verdik. Türkiye genelinde birçok stratejik planı maalesef kopyala-yapıştır yaparak hazırlarken, biz dedik ki halkımızla, meclisimizle, birim müdürlerimizle önce neyiz, nerdeyiz, bu mevcut olan belediyemizi nereye getirebiliriz diye stratejik plan çalışmasını yaptık. İnşallah sizlerin de destekleriyle hizmetimizi bu kadirşinas insanlara ve topluma birlikte sunacağız” ifadelerini kullandı.


Başkan Özgökçe’nin, Suriye ve Irak’tan gelerek Türkiye’ye sığınanlar için belediye tarafından yardım toplama kampanyası düzenlemesi talep etti.

A+A-

HABERE YORUM KAT