1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tuşba’da ‘Güç Birliği Toplantısı’ yapıldı

Tuşba’da ‘Güç Birliği Toplantısı’ yapıldı

Tuşba’da ‘Güç Birliği Toplantısı’ yapıldı
A+A-

Van’ın 13 ilçesinde gerçekleştirilecek olan ‘Güç Birliği Toplantısı’nın Tuşba ayağı bugün yapıldı.

İskele Öğretmenevi’nde yapılan ve yaklaşık 5 saat süren toplantıya AK Parti Van milletvekilleri Beşir Atalay ve Burhan Kayatürk, AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda, Tuşba Kaymakamı Musa Sarı, Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, ilçede bulunan kurum müdürleri, STK temsilcileri ile muhtarlar katıldı.

Toplantının başkanlığını yapan Beşir Atalay, önce Tuşba Kaymakamı Musa Sarı ve Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe’ye söz verdi. İlçede yaptıkları çalışmalardan söz eden Kaymakam Sarı ve Belediye Başkanı Özgökçe, yapılan ve yapılması gereken yatırımlarla ilgili katılımcılara bilgi verdiler.

Daha sonra konuşan Beşir Atalay, ilkini merkezde gerçekleştirdikleri toplantıların ilçe versiyonlarına devam ettiklerini belirterek, “Tuşba ilçesinin mahallelerinde hangi sorunlar var? Neler yapılıyor? Yapılması gerekenler nelerdir? Sorunlar, çözüm önerileri ve şikâyetleri konuşacağız. Bu sayede hem birbirimizi daha iyi anlıyoruz hem de sorunlarımızı birinci ağızdan yetkililerimize iletme şansı yakalamış oluyoruz” dedi.

3-787.jpg

Tuşba ilçesinde iki önemli sorunun olduğunu ifade eden Atalay, bunlardan birinin yapımına başlanan ancak henüz tamamlanamayan Çevre Yolu Projesi, diğerinin ise kot problemi olduğunu belirterek, bu iki sorun çözümü için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.
Daha sonra söz alan Burhan Kayatürk ise, Güç Birliği Toplantısı’nın bir ortak akılla ortaya konulduğunu belirterek, bu sayede sorunlara daha kısa sürede müdahale edilmesi ve çözümlerin ortaya konulmasını hedeflediklerini dile getirdi.

Konuşmaların ardından tek tek söz alan mahalle muhtarları ise, en çok elektrik kesintileri ve depremlerden kaynaklı sorunlardan şikâyet ettiler.

Toplantı, kurum müdürlerinin yaşanan sorunlarla ilgili soruları cevaplandırmalarının ardından Beşir Atalay’ın yaptığı sonuç değerlendirmesiyle sona erdi. İHA

A+A-

HABERE YORUM KAT