1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tuşba'da akademik başarısı

Tuşba'da akademik başarısı

Tuşba'da akademik başarısı
A+A-

Van’ın Tuşba Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde ve Tuşba Belediyesi’nin destekleriyle yürütülen “Eğitimde Akademik Başarının Artırılması Projesi” meyvelerini verdi.

TEOG 1 ve 2 sonuçlarında, önceki yıla oranla başarı ortalamasını en fazla artıran ilçe Tuşba oldu. “Eğitimde Akademik başarının Artırılması Projesi” kapsamında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca hem TEOG, hem de YGS-LYS’ye hazırlanan maddi durumu iyi olmayan öğrencilere kaynak kitap ve yaprak test tedarik edilirken, Tuşba Belediyesi’nce de birinci ve ikinci dönemde belirli aralıklarla 4 adet deneme sınavı gerçekleştirildi. Okul küdürleri ve branş öğretmenleri ile her sınav sonrası ayrı ayrı değerlendirme toplantısı yapılırken, ilçenin il ve Türkiye ortalamaları ile geçtiğimiz yıllara göre gelişimi değerlendirildi. Okulların il içi ve ilçe içi başarı gelişimi takip edilirken; şube şube, öğrenci öğrenci takipler yapılıp tatlı bir yarış oluşturuldu.

Yapılan tüm çalışmaların neticesinde de TEOG-1 ve 2’de, ilçe ortalamasını en çok artıran Tuşba ilçesi oldu. Tuşba Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, beraberinde bir grup okul müdürüyle birlikte İlçe Kaymakamı Musa Sarı ve Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe’yi ziyaret ederek şükranlarını sundu. İHA

A+A-

HABERE YORUM KAT