1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Tuşba Halk Dansları Topluluğu Gösterisi

Tuşba Halk Dansları Topluluğu Gösterisi

Tuşba Halk Dansları Topluluğu Gösterisi
A+A-

Van Valiliği ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında oluşturulan “Geleceğimiz Gençlerimiz Gençlik Merkezinde Buluşuyor” projesi adı altında Tuşba Halk Dansları Topluluğu gösterisi ve halk müziği din

Anadolu Öğretmen Lisesi Spor Salonunda düzenlenen programa, Vali yardımcısı Mehmet Yüzer, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir, Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Yüce, Milli Eğitim İl Müdürü Mucip Kına katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, Tuşba Halk Dansları Topluluğu tarafından 10 ilin has müziği ile sergilenen oyunlar izleyicilere görsel bir şölen sundu.
 

Halk oyunları gösterilerinin birinci bölümünün ardından Kahramanmaraş’ta yapılan iller arası türkü yarışmasında Van’ı başarıyla temsil eden ve birinci olan Nuray Alataş ve Serkan Kaya’nın okuduğu birbirinden güzel türkülerin ardından katılımcılara çiğköfte ve ayran ikramında bulunuldu. Yetenek Sizsiniz Türkiye programı finalisti Sedat Çalımlı’nın Vali Münir Karaloğlu’nun siluetini yapmasıyla programa ayrı bir renk katan gecenin 2. bölümünde ise Karadeniz yöresine ait oyunlar geceye damgasını vurdu. Program hatıra fotoğrafları çekilmesi ile son buldu.

A+A-

HABERE YORUM KAT