1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tuşba Belediyesi'ne Tepkiler Büyüyor: Yardımınız Batsın!

Tuşba Belediyesi'ne Tepkiler Büyüyor: Yardımınız Batsın!

Tuşba Belediyesi'ne Tepkiler Büyüyor: Yardımınız Batsın!
A+A-

AK Partili Tuşba Belediye Başkanlığı'nın 'yardım reklamı' büyük tepki topladı.

WanHaber.com - Haber Merkezi

Tuşba Belediyesi'nin Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere dağıttıkları yardımların fotoğraflarını çekip önce belediyenin resmi web sitesinde ve ardından resmi sosyal medya hesaplarında akabinde ise basına 'yardım reklamı' olarak servis etmesi kentte büyük tepkiler topladı. 

Tuşba Belediyesi kentteki dar gelirli ailelere yardım paketleri dağıttı. Belediye basın bürosu da verilen yardımları haberleştirerek yardımı alanların fotoğraflarıyla birlikte kentteki yerel medyaya servis etti. Belediye tarafından servis edilen yardım metninde şöyle denildi:

Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Ramazan ayında dar gelirli ailelere gıda yardımında bulunarak, yüzlerdeki tebessüme, evlerindeki huzura vesile oluyor. Yardıma muhtaç aileleri örnek teşkil edecek bir çalışma ile belirleyen Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri, özenle hazırlanan gıda yardımı paketlerinin yanında Ramazan Bayramı paketlerini, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile birlikte itina yerinde teslim edilmektedir. İki binden fazla ihtiyaç sahibi aileye Ramazan ayında gıda yardımında bulunduklarını belirten Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, sosyal yardımlardan yararlanabilme sürecinde gerekli şartları taşıyan ve yardıma muhtaç olduğu belirlenen bu ailelere ayrıca Ramazan Bayramı öncesi desteklerinin devam edeceğini ve içerisinde çeşitli gıda maddeleri bulunan gıda paketlerini sistematik ve periyodik olarak dağıttıklarını söyledi. Başkan Özgökçe, “Geçen yıl Ramazan ayında olduğu gibi bu senede belediye olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza kuru gıda yardımında bulunuyoruz. Tuşba Belediyesi olarak rahmet ayında, bereket ayında ihtiyaç sahiplerinin ihtiyacına bir nebze de olsun merhem olmaya çalışıyoruz” dedi.

Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekiplerinin yardıma muhtaç aileleri örnek teşkil edecek bir çalışma ile belirlendiğine dikkat çeken Başkan Özgökçe, “Daha önce isimleri ve adresleri titizlikle tespit edilen yardıma muhtaç ailelere gıda paketleri mahalle muhtarlarımız ve belediye meclis üyelerimizin nezaretinde personelimiz tarafından götürülerek evlerinde teslim ediliyor. Yardıma muhtaç ailelere yapılan yardım paketlerinde bir ailenin mutfak ihtiyaçlarının hemen hepsi yer almaktadır’ ifadelerini kullandı.

Yapılan yardımlar sayesinde binlerce insanın yüzünü güldürdüklerini söyleyen Başkan Özgökçe, amaçlarının ihtiyaç sahibi ailelerin de diğer insanlar gibi tebessüm dolu bir Ramazan geçirmesini sağlarken aynı şekilde Ramazan Bayramı’nı da Ramazan’ın ruhuna uygun dolu dolu geçiren Tuşbalılara desteklerinin devam edeceğini vurguladı. Başkan Özgökçe, “Bu mübarek ayda hemşehrilerimizi memnun etmek ve onların tebessüm etmesini sağlamaktan daha güzel bir iş olamaz” şeklinde konuştu.

YARDIM REKLAMI SONRASI TEPKİLER BÜYÜDÜ
Belediye tarafından servis edilen haberlerin yerel gazeteler ve internet sitelerinde yayınlanması ardından yardımın veriliş şekline sosyal medyada tepki gösterildi. Verilen yardım paketlerinin dağıtımı esnasında çekilen fotoğrafların mozaiklenmeden basına servis edilmesine en büyük tepki de Vanlılar’dan geldi.  Sosyal medya üzerinden tepkilerini gösteren vatandaşlar yapılan uygulamayı kınayarak Tuşba Belediyesi’ni  sert bir dille eleştirdi.

Belediyenin sosyal medya hesabı üzerinde paylaştığı yardım fotoğrafına Salih C. isimli vatandaş "Reklam yapmak zorundamıydınız dinimizdede caiz değil sağ elin verdiğini sol el görmemeli ama siz maşallah" diye tepki gösterirken, Özkan S. ise "Yardimlarida reklam yapın ayıp be karaktersiz insanlar" yazarak tepki gösterdi. Orhan O. ise "Hayrın reklamı olmaz uyanık hayırseverler" yazarak Tuşba Belediyesi'den servis edilen habere tepki gösterdi.

Tuşba Belediye Başkanı Doç Dr. Fevzi Özgökçe’nin ise konuyla alakalı bir basın açıklaması yapıp yapmayacağı ise henüz netleşmedi.

3-277.jpg

4-214.jpg

5-137.jpg

6-080.jpg

A+A-

HABERE YORUM KAT

6 Yorum