1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tuşba Belediyesi 50 İşçiyi Neden İşten Çıkardı?

Tuşba Belediyesi 50 İşçiyi Neden İşten Çıkardı?

Tuşba Belediyesi 50 İşçiyi Neden İşten Çıkardı?
A+A-

AKP'li Tuşba Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısı AKP ve DBP'li üyelerin katılımıyla gerçekleşirken DBP'li meclis üyeleri, belediyeden çıkarılan 50 temizlik işçisinin mağduriyetini sordu.

 

Tuşba Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısı, DBP ve AKP'li Meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. Tuşba Belediyesi Meclis salonunda gerçekleşen toplantıda, DBP'li ve AKP'li üyelerin meclise sunduğu önergeler görüşüldü. Önergelerin ardından hafta içerisinde Belediye bünyesinde bulunan Temizlik İşlerine bağlı 50 çalışanın işten çıkarılmasının araştırması önerisinde bulunan DBP Meclis üyesi İsmet Tan, işten çıkarılan işçilerin hangi gerekçelerle işten atıldığını, işten atılanların siyasi tercihlerinin dikkate alınıp alınmadığını sordu.

Tuşba Belediyesi, 50 işçinin işten atılmasını yalanlayarak haberi yapan gazeteleri suçlasa da Meclis Başkanvekili Veysi Ebri, işten atılmaları kabul ederek suçu taşeron firmaya attı. Tartışmalarda Meclis Başkanvekili Veysi Ebri, söz konusu 50 işçinin mağdur edilerek işten çıkarılmasına ilişkin şunları belirtti: "Bu işçiler belediye tarafından değil tamamen taşeron şirket tarafından çıkarılmıştır. Bu işçilerin tekrar alınması konusunda firmalar ile görüşülecektir. Ama kesinlikle hiç kimseye ırk ve siyasi görüş ayrımı yapılmamıştır." 

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT