1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Turşularının Şöhreti Dünyayı Sardı

Turşularının Şöhreti Dünyayı Sardı

Turşularının Şöhreti Dünyayı Sardı
A+A-

39 yıldır turşuculuk yapan Bayram Ali Aydoğan'ın turşularının şöhreti dünyaya yayıldı. Almanya, Fransa, Hollanda ve daha birçok ülkeden alıcı bulan Meşhur Turşucu Bayram Usta Turşuları, herkesin da

39 yıldır turşuculuk yapan Bayram Ali Aydoğan'ın turşularının şöhreti dünyaya yayıldı.
Almanya, Fransa, Hollanda ve daha birçok ülkeden alıcı bulan Meşhur Turşucu Bayram Usta Turşuları, herkesin damaklarında vazgeçilmez tat bırakıyor.
Turşularını tavsiye üzerine de yaptığını söyleyen Bayram Usta, "Değişik türden turşular denerim. İnsanlarda bu değişiklikten memnun kalıyor. Farklı türden sebzelerden turşu denemem için tavsiyede bulunanlar da oluyor. Bende deneyip damak zevklerine sunuyorum" dedi.
Evde yapılamayan turşulara daha fazla rağbet olduğunu belirten Bayram Usta, "En fazla evde yapılamayan turşular satılıyor. Bunlar arasında muz turşusu, hamsi turşusu ve daha başka turşular var. Yurt dışından müşterilerim var. Yazları geldiklerinde sipariş veriyorlar ben de hazırlıyorum. İsterlerse adrese de gönderiyorum. Yurt dışından en çok Almanya, Fransa ve Hollanda'dan istek oluyor. Türkiye'den de en fazla turşuyu İstanbul talep ediyor" ifadelerini kullandı.
Bayram Usta talep gören turşularını ve fiyatlarını ise şöyle anlattı:
"En çok ezme turşu, pezik turşusu ve karışık turşu siparişi alıyorum. Bunun dışında kayısı, üzüm, erik, brokoli, karnabahar, kiraz, balkabağı, incir, yumurta, palamut, balık turşusunun yanı sıra daha birçok çeşit turşum var. En fazla satılan turşuların fiyatı 5 TL'den başlıyor. Muz turşusunun kilosu 10 TL, balık turşusu 40 TL, yumurta turşusu 50 TL olarak satışta."
(ŞK-AÖ-Y)

12.02.2013 11:34:34 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT