1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Türkye'nin En Eski Kamp Merkezi Yenilendi

Türkye'nin En Eski Kamp Merkezi Yenilendi

Türkyenin En Eski Kamp Merkezi Yenilendi
A+A-

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Türkiye'nin en eski kamp merkezi olan Uludağ Kayak ve Kamp Eğitim Merkezini baştan aşağıya yeniledi. Bursa Valisi Şahabettin Harput, 2012-2013 kış sezonun b

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Türkiye'nin en eski kamp merkezi olan Uludağ Kayak ve Kamp Eğitim Merkezini baştan aşağıya yeniledi.
Bursa Valisi Şahabettin Harput, 2012-2013 kış sezonun başlamasıyla, Uludağ'da kayak sporcuları ve dağcılarla bir araya geldi. Harput, 1930'lu yıllarda yapılan ve Uludağ Kayak Eğitim ve Kamp Merkezi'nde incelemelerde bulundu. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin, İl Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 2. Bölge Müdürü Yahya Güngör ve Büyükşehir Belediye Spor Kulübü As Başkanı İlhan Satık da ziyarette hazır bulundu. Harput, geçtiğimiz yaz sezonunda baştan aşağı yenilenen, Kayak ve Kamp Eğitim Merkezi'ne tam not verdi. İncelemeler esnasında Harput'a bilgiler sunan İl Müdürü Süleyman Şahin, Uludağ Kayak ve Kamp Eğitim Merkezi'nde modernizasyon ve yenileme çalışmaları neticesinde yatak sayısının 65'ten 75'e çıkarıldığını, otomatik seksiyonel garaş giriş kapısının yenilendiğini, çatı tadilatı, tüm masa ve sandalye gruplarının yenilenmesi, ısıtma ve iklimlendirme tesisatlarının bakım onarımı, kayak odası revizyonu, malzeme ve snovtrak bölümünün yenilenmesinin yapıldığını söyledi. Boya-badana ve duşa kabin bölümünün tadilatı, giriş ve çıkış kapılarının yenilenmesi ve giriş bölümünün bütünüyle revizyonu, kafeterya bölümünün yenilenmesi, elektrik ve su tesisatlarının bakım, onarım ve yenilenmesinin yapıldığını söyleyen Şahin, tesislerin 7/24 kamera sistemiyle izlendiğini belirtti. Tüm bu modernizasyon çalışmalarının 200 bin TL'ye mal olduğunu, merkezin yeni yüzüyle, yeni sezonda tüm kayak ve dağcılık kulüpleri sporcularına hizmetine açıldığını dile getirdi.
Harput da tesisin yapılan yenileme çalışmalarıyla dört dörtlük bir kayak kamp eğitim merkezine dönüştüğünü belirterek, yapılan çalışmalar için İl Müdürü Şahin'e teşekkür etti.
(YS)

01.01.2013 13:33:41 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT