1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Türkiye'nin Sobada Pişen İlk Kebabı İzmir'de

Türkiye'nin Sobada Pişen İlk Kebabı İzmir'de

Türkiyenin Sobada Pişen İlk Kebabı İzmirde
A+A-

İzmir'in Bayındır ilçesisi Alankıyı piknik alanında bulunan Hava Su Toprak Tesisi'nin işletmecileri, müşterilerine farklı lezzetler sunuyor. Eski Tokat sobalarından esinlenen işletmeci Şener Kırıkk

İzmir'in Bayındır ilçesisi Alankıyı piknik alanında bulunan Hava Su Toprak Tesisi'nin işletmecileri, müşterilerine farklı lezzetler sunuyor.
Eski Tokat sobalarından esinlenen işletmeci Şener Kırıkkaya, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek, özel yaptırdıkları sobada tandır ve et şiş pişiriyor. Türkiye'de bu şekilde ilk kendilerinin kebap pişirdiğini ifade eden Kırıkkaya, müşterilerin de bu tadı sevdiğini söyledi. Kırıkkaya, "Biz Türk halkı özellikle kışın sobada pişen yemeklerden ayrıca lezzet alırız. Bu geleneklerimiz de var. Bizde bunu düşünerek, sobada kebap ve şişlerimizi pişirmeye başladık. Müşterilerimizden de yoğun bir ilgi görüyoruz. Bu uygulamamız Türkiye'de bir ilktir" şeklinde konuştu.
Kırıkkaya, ayrıca sobanın ayrı bölümünde yanan odunun ısısıyla pişirdikleri etlerden damlayan yağlardan özel bir çorba hazırladıklarını da sözlerine ekledi.
(ARÇ-ERG-Y)

10.01.2013 12:11:25 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT