1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Türkiye'nin Markaları Siirt'te 8 Bin Çocuğu Giydirdi

Türkiye'nin Markaları Siirt'te 8 Bin Çocuğu Giydirdi

Türkiyenin Markaları Siirtte 8 Bin Çocuğu Giydirdi
A+A-

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) tarafından Türkiye genelinde başlatılan "Türkiye'nin Markaları Türkiye'nin Çocuklarını Giydiriyor" projesi kapsamında Siirt ve ilçelerinde 8 bin çocuğun kışlık giyim i

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) tarafından Türkiye genelinde başlatılan "Türkiye'nin Markaları Türkiye'nin Çocuklarını Giydiriyor" projesi kapsamında Siirt ve ilçelerinde 8 bin çocuğun kışlık giyim ihtiyacı karşılandı.
Fatih İlköğretim Okulu'nda düzenlenen dağıtım törenine katılan Siirt Valisi Ahmet Aydın, il genelinde 6-18 yaş aralığında sosyal güvencesi olmayan ve yardıma muhtaç toplam 8 bin öğrenciye 1 mont ve 1 çift ayakkabı dağıtımı gerçekleştirildiğini söyledi. Yardımların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığı ile il merkezi ve ilçelerde önceden tespiti yapılan ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtıldığını ifade eden Vali Aydın, projede emeği geçen tüm firmalara teşekkür etti.
Proje ile her çocuğun yaş, beden ve cinsiyet özellikleri doğrultusunda hazırlanan kıyafetlerle Türkiye'nin farklı il ve ilçelerinden seçilen 250 bin çocuğun kışlık giyim ihtiyacının karşılanacağı öğrenildi.
(RÇ-YRT-CC-Y)

04.01.2013 16:11:57 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT