1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Türkiye'nin İtfaiyesini Büyükşehir Eğitiyor

Türkiye'nin İtfaiyesini Büyükşehir Eğitiyor

Türkiyenin İtfaiyesini Büyükşehir Eğitiyor
A+A-

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin Türkiye Belediyeler Birliği ile beraber 2010 yılında başlattığı 'İtfaiyeci Temel Eğitimi' programı 2013 yılında da devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin Türkiye Belediyeler Birliği ile beraber 2010 yılında başlattığı 'İtfaiyeci Temel Eğitimi' programı 2013 yılında da devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Önleme ve Eğitim Şube Müdürlüğü İtfaiye Eğitim Merkezi KOBİTEM tarafından verilen eğitimlere bu güne kadar ülkemizden ve diğer ülkelerden 740 itfaiyeciye katıldı.
Önceki yıllarda düzenlenen eğitimlerin başarısı üzerine 2013 yılında da devam eden eğitim programı kapsamında, yılın ilk grubu 11 Şubat Pazartesi günü eğitime başladı. Eğitim programının başladığı 2010 yılından bugüne kadar toplam 26 gruba eğitim verildi. Eğitime yeni başlayan 27. Grup itfaiyeciler 3 hafta boyunca eğitime tabi tutulacak.
Eğitimlerde katılımcılara 3 hafta boyunca mesleki itfaiyecilik bilgileri aktarılıyor. Eğitimler ana konu başlıkları olarak Yangınları Önleme ve Yangınla Mücadele, Trafik Kazalarında Kurtarma, Yüksek Açı Kurtarma, Kentsel Arama ve Kurtarma, Kuyulardan ve Dar Alanda Kurtarma Teknikleri, Tehlikeli Kimyasalların Taşınması ve Kodlanması ile Sızıntı-Dökülme ve Saçılma Durumlarında Müdahale konularını içeriyor.
Öte yandan yangınları Önleme ve Yangınla Mücadele konularında kapalı ve Dumanlı Ortamlarda İlerleme Teknikleri, Yangın ve Kazazedelerin Aranması ve Kurtarılması, Flash Over ve benzeri Yangın Riskleri Durumunda Müdahale ve Hayatta Kalma Teknikleri uygulamalı olarak aktarılıyor. Eğitimlerin yanında, ülkemizin diğer il ve belediyelerinden gelen itfaiyecilere bölgemizin ve ilimizin güzellikleri de aktarılarak ilimizin tanıtılması da sağlanıyor.
(MA-MA)

18.02.2013 11:17:47 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT