1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Türkiye'nin En Güzel Yurt Kampüsü Van'da İnşa Edildi

Türkiye'nin En Güzel Yurt Kampüsü Van'da İnşa Edildi

Türkiyenin En Güzel Yurt Kampüsü Vanda İnşa Edildi
A+A-

Van Valisi Münir Karaloğlu, 6 ay önce temeli atılan ve şu anda Türkiye'nin en güzel yurt kampüsleri arasında gösterilen 6 bin 100 öğrenci kapasiteli Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) öğrenci yurdu in

Van Valisi Münir Karaloğlu, 6 ay önce temeli atılan ve şu anda Türkiye'nin en güzel yurt kampüsleri arasında gösterilen 6 bin 100 öğrenci kapasiteli Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) öğrenci yurdu inşaatında incelemelerde bulundu.
6 ay önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın telekonferans sistemiyle temelini attığı 6 bin 100 öğrenci kapasiteli yurt inşaatı tamamlandı. Vali Münir Karaloğlu da tefrişatı devam eden yurt binalarında incelemelerde bulundu. Yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan Karaloğlu, işçiliğini beğendiği binaların tefrişatı ve çevre düzenlemesinin de bir an önce bitirilmesini istedi.
YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal ile birlikte yurt kampüsünde mini bir değerlendirme yapan Vali Münir Karaloğlu, yeni yapılan yurtlarla birlikte 13 bin 500 öğrenciye konforlu barınma imkânı sunacaklarını kaydetti. İnceleme sırasında Yurt-Kur Bölge Müdür Vekili Muhyettin Polat da hazır bulundu.
(MSA-Y)

07.02.2013 12:36:46 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT