1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Türkiye'nin Elektriği Gitti!

Türkiye'nin Elektriği Gitti!

Türkiye'nin Elektriği Gitti!
A+A-

Türkiye'de genelinde çok sayıda ilde elektrik kesintisi yaşanıyor. İstanbul'da metro seferleri yapılamıyor. İşte kesintinin nedeni;

Türkiye'de çok sayıda ilde elektrikler kesildi. Saat 10.30 sıralarında başlayan kesintiyle ilgili Enerji Bakanı Taner Yıldız açıklama yaptı..

NEDEN SİSTEM ARIZASI

Yıldız şunları söyledi; Şebeke dediğimiz sistemde çökme meydana geldi. Bir çok ilde yeniden elektrik vermeye başladık. Bir kriz merkezimiz var tüm gelişmeler buradan takip ediliyor. Bir an önce bu sistemi ayağa kaldırmaya çalışıyoruz. Çok uzun sürmeden bunu gerçekleştirmemiz lazım.

SORUN TEİAŞ'TAN KAYNAKLI

Bir dağıtım şirketi yetkilisi, sorunun TEİAŞ'tan (Türkiye Elektrik İletim A.Ş.) kaynaklandığını söyledi.

TEİAŞ'DAN AÇIKLAMA TEİAŞ

yetkilileri, elektrik nakil hatlarında saat 10.36'da yaşanan sorun nedeniyle birçok bölgede elektrik kesintisi meydana geldiğini bildirdi. Teknik inceleme başlatıldığını belirten yetkililer, sisteme en kısa sürede elektrik verilmesi için çalışıldığını kaydetti. İstanbul'da vatandaşlar sosyal medyadan metroda ve Marmaray'da mahsur kaldıkları yönünde mesajlar atarken, elektrik şirketinin web sitesine yoğunluk nedeniyle ulaşılamıyor. İstanbul Büyükşehi Belediyesi ise Twitter'dan metro seferlerinin durduğunu duyurdu. Şu ana kadar, İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Balıkesir, Kırklareli, Muğla, Bursa, Adana, Bitlis, Çanakkale, Hatay, Denizli, Eskişehir, İzmit, Bilecik, Sakarya, Düzce, Konya, Samsun'dan da elektriklerin kesik olduğu bilgisi geldi.

A+A-

HABERE YORUM KAT