1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Türkiye'deki Yabancılar Noel Pazarında Buluştular

Türkiye'deki Yabancılar Noel Pazarında Buluştular

Türkiyedeki Yabancılar Noel Pazarında Buluştular
A+A-

Fethiye'deki yabancı uyruklu vatandaşlar yaklaşan noel nedeniyle düzenlenen pazarda bir araya geldiler. Fethiye Ulusal Grup (FIG), Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği ve FETAV tarafından Çalış Plajı sah

Fethiye'deki yabancı uyruklu vatandaşlar yaklaşan noel nedeniyle düzenlenen pazarda bir araya geldiler.
Fethiye Ulusal Grup (FIG), Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği ve FETAV tarafından Çalış Plajı sahilinde kurulan Noel Pazarı'na Antalya, Denizli, Muğla ve ilçeleri ile Kaş ve Bodrum'dan da çok sayıda yabancı uyruklu vatandaş katılarak, alışveriş yaptılar. Aralarında İngiliz ve İskoç uyruklu vatandaşların da yoğun olduğu tezgah sahipleri havanın yağmurlu olmasına rağmen yoğun ilgi ile karşılaştılar. Noel kıyafetlerinin yanı sıra değişik kostümler içerisinde satış yapan İngiliz ve Türkler cıvıl cıvıl olan sahilde yağmura rağmen keyifli bir gün de geçirdiler. Yaklaşan Noel nedeniyle 20 öğrenciye burs vermek amacıyla düzenlenen pazar, geleneksel hale gelirken, pazarda pek çok dernekte stant açtı. Oldukça süslenmiş vaziyette bir araç üzerinde Noel kıyafetli İngilizler pazarda tur atarlarken, çan çalıp çevreye şeker attılar. Stantlarda yiyeceklerden sıcak şaraba, el işi göz nuru yapılan tablolardan birbirinden değişik hediyelik eşyalara kadar birçok ürün satıldı. 10 sene önce Türkiye'ye gelen 25 yaşındaki Jessica Hibbert annesi ile birlikte yaptığı İngiliz usulü pasta ve börek çeşitlerini de kısa sürede kapışılınca adeta mutluluktan uçtu. Noel pazarında satış yapan yerli ve yabancılar yağmura rağmen karlı bir gün geçirdiklerini söylediler.
Çalış Çocuklara Destek Grubu Başkanı Peter Clark "Pazarımız çok güzel. İlgi bizleri mutlu etti. Eğitime destek amacıyla düzenledik. Elde ettiğimiz gelirle 20 çocuğa burs verilecek. Aralarında yabancıların da bulunduğu toplam 170 stant bu pazarda yer almaktadır. Hemen herkes yağmura rağmen memnundur. Bodrum, Marmaris, Kaş Denizli ve Antalya'dan da yabancı uyruklu vatandalar bu pazarda bulunmaktadır. Daha çok Noel'e uygun hediyelik eşyalar satılmaktadır" dedi.
Stantlarda kendi ürettikleri hediyelik eşyaları ve gıda ürünlerini satan Yabancı uyruklu vatandaşlar da "Yaklaşan Noel öncesi her şey çok güzel. Türkiye'yi çok seviyoruz. Harika bir Noel Pazarımız var" dediler.
(MY-İK)

10.12.2012 16:26:27 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT