1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Türkiye'de H5N1'li Ölüm Senaryoları!

Türkiye'de H5N1'li Ölüm Senaryoları!

Türkiye'de H5N1'li Ölüm Senaryoları!
A+A-

Türkiye'de kısa bir süre önce görülen ve çok insanın canına mal olan H5N1 adlı kuş gribi salgını yine boy göstermeye başlıyor. Azarbeycan Türkiye'den aldıkları tavuk ve tavuk ürünleri için bir limit bırakarak bu virüsten etkilenmemeye gayret sarfediyor. r

Türkiye'de kısa bir süre önce görülen ve çok insanın canına mal olan H5N1 adlı kuş gribi salgını yine boy göstermeye başlıyor. Azarbeycan Türkiye'den aldıkları tavuk ve tavuk ürünleri için bir limit bırakarak bu virüsten etkilenmemeye gayret sarfediyor. rkiye'den tavuk ve tavuk ürünleri ile ilgili kısıtlamanın 5 Mayıs tarihi itibariyle yürürlüğe girdiği bildirildi.

Konuya ilişkin Azerbaycan Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı açıklama yaptı. Açıklamaya göre, söz konusu kararın Dünya Hayvan Sağlığı Örgütü'nün(OİE)Türkiye'nin bazı bölgelerinde H5N1 virüsünün yayıldığını duyurmasından dı alındığını bildirdi. Bakanlığın açıklamasında kararın Türkiye'nin tamamını kapsamadığı belirtilirken Balıkesir, Kütahya, İzmit, Çanakkale, Manisa, Bandırma, , Bergama ve Akhisar'da üretilen canlı tavuk, tavuk eti ve damızlık yumurta ithalini durdurulduğu bilgisine yer verildi.

Kuş gribi virüsünün Azerbaycan'a da yayılmasını önlemek amacıyla ülkedeki ilgili bütün kurumlar tedbir almaları yönünde uyarılırken ,Türkiye'den tavuk ve tavuk ürünleri ile ilgili kısıtlamanın 5 Mayıs tarihi itibariyle yürürlüğe girdiği bildirildi.

A+A-

HABERE YORUM KAT