1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Türkiye Ve 6 Ab Ülkesinde Eş Zamanlı "insan Kaçakçılığı" Operasyonu

Türkiye Ve 6 Ab Ülkesinde Eş Zamanlı "insan Kaçakçılığı" Operasyonu

Türkiye Ve 6 Ab Ülkesinde Eş Zamanlı insan Kaçakçılığı Operasyonu
A+A-

Uluslararası insan ticareti yapan bir şebekeye yönelik Türkiye ile birlikte 6 Avrupa Birliği (AB) ülkesinde eş zamanlı operasyon yapıldı. Operasyonda 56 kişi gözaltına alındı. İstanbul Emniyet Müdürl

Uluslararası insan ticareti yapan bir şebekeye yönelik Türkiye ile birlikte 6 Avrupa Birliği (AB) ülkesinde eş zamanlı operasyon yapıldı. Operasyonda 56 kişi gözaltına alındı.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, grup halinde uluslararası insan ticareti yaptığı iddia edilen kişilere yönelik operasyon düzenledi. Operasyon; Türkiye'de Antalya, Balıkesir ve İstanbul ile Fransa, Almanya, İtalya, İspanya, Belçika ve İsviçre olmak üzere 6 AB ülkesinde eş zamanlı gerçekleştirildi.
Operasyonda şebeke lideri olduğu ileri sürülen Filistin uyruklu N.K. ile insan ticareti yaptıkları gerekçesiyle haklarında yakalama kararı bulunan 34 kişi ve Ortadoğu ülkelerinden Avrupa ülkelerine kaçak yollardan gitmeye çalışan 20 kişi gözaltına alındı. Kaçak göçmenlerin, Avrupa ülkelerine gitmek için insan ticareti yapan şebekeye 3 ile 5 bin dolar arasında para verdikleri öğrenildi.
(İK-AU-OK-Y)

29.01.2013 17:55:59 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT