1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Türkiye Tekvando Kulüpler Şampiyonası Bursa'da yapılacak

Türkiye Tekvando Kulüpler Şampiyonası Bursa'da yapılacak

Türkiye Tekvando Kulüpler Şampiyonası Bursada yapılacak
A+A-

BURSA - Türkiye Tekvando Federasyonu'nun 2012 Yılı Faaliyet Programı'nda yer alan Kulüpler Türkiye Tekvando Şampiyonası yarın Bursa'da Atatürk Spor Salonu'nda yapılacak.Gençlik ve Spor İl Müdür

BURSA - Türkiye Tekvando Federasyonu'nun 2012 Yılı Faaliyet Programı'nda yer alan Kulüpler Türkiye Tekvando Şampiyonası yarın Bursa'da Atatürk Spor Salonu'nda yapılacak.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin, Türkiye Tekvando Federasyonu Genel Koordinatörü Ramazan Erçin ve Tekvando İl Temsilcisi Aydın ile birlikte Sümbüllü Bahçe Konağı'nda basın toplantısı düzenleyerek turnuva hakkında bilgi verdi.

28 Kasım - 2 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek şampiyonaya 51 ilden 600'e yakın sporcunun katılacağını dile getiren Şahin, şunları ifade etti:

"Tekvando'nun kalbi Bursa'da atacak. Böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Tekvando son olimpiyatlarda madalya alarak sporumuzu zirveye taşıdı. Özlediğimiz başarıyı tattırdı. Olimpiyatta altın madalya almak kolay değil. Ama federasyon başkanımız Metin Şahin'in yaptığı sistemli çalışmalar ve atılımlar neticesinde bu başarı geldi. Bizler en iyi şekilde misafirperverlik yapacağız. Bütün hazırlıklarımızı yaptık. Yarın başlayacak müsabakalara bütün sporseverleri davet ediyorum. Çünkü gerçekten Türkiye'nin en iyi sporcuları mücadele verecek. Çok güzel müsabakalar olacak."

"BAŞARILI SPORCULUR AVRUPA KULÜPLER ŞAMPİYONASI'NA KATILACAK"

Türkiye Tekvando Federasyonu Genel Koordinatörü Ramazan Erçin ise şampiyonanın önemine dikkat çekti. Şampiyonada başarılı olacak sporcuların milli takıma seçileceğini vurgulayan Erçin, şunları kaydetti:

"9 - 13 Ocak 2013 tarihinde yılında yapılacak Avrupa kulüpler şampiyonasında ülkemizi temsil edecek sporcular bu şampiyonda belirlenecek. Daha önce kulüpler Avrupa şampiyonasında tekvando yoktu. İlk kez bu sene takımımız Türkiye'yi temsil edecek. 2012 Londra Olimpiyatları'nda en başarılı branş olan tekvandomuz, böylece kulüpler bazında da kendisini gösterecektir. Aynı başarının kulüpler bazında da geleceğine inanıyorum."
CİHAN

A+A-

HABERE YORUM KAT