1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Türkiye Küçükler Santranç Şampiyonası Başladı

Türkiye Küçükler Santranç Şampiyonası Başladı

Türkiye Küçükler Santranç Şampiyonası  Başladı
A+A-

Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası başladı. Türkiye Satranç Federasyonu tarafından her yıl düzenlenen Küçükler Türkiye Şampiyonası Antalya Kemer'de başladı. Şampiyona 27 Ocak-01 Şubat 2013 tarihl

Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası başladı.
Türkiye Satranç Federasyonu tarafından her yıl düzenlenen Küçükler Türkiye Şampiyonası Antalya Kemer'de başladı. Şampiyona 27 Ocak-01 Şubat 2013 tarihleri arasında kıyasıya mücadelelere sahne olacak. Turnuva sonunda dereceye giren sporcular arasından Milli Takımada seçme yapılacak. Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Düzce Belediyesinin katkılarıyla ilk defa organize bir şekilde katılınan Küçükler Türkiye Şampiyonasın da Türkiye Satranç Milli Takımına sporcu vermek ve iyi bir derece elde etmek en önemli hedeflerden biri olacak. 7 gün 9 tur şeklinde sürecek olan turnuvanın ilk gününde kendileri küçük yürekleri büyük sporcular 3 galibiyet alarak iyi bir başlangıç yaptılar. Kıyasıya ve saatlerce süren müsabakalar sonucu elde edilen galibiyetler Düzce İl Temsilcisi Çetin Kaypak tarafından çok kıymetli başarılar olarak değerlendirildi.
Turnuvaya katılan sporcular, bu turnuvaya katılma imkanı sağlayan Belediye Başkanı İsmail Bayram ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran'a hediye olarak iyi bir derece ile Düzce'ye dönmek istediklerini söylediler.
Turnuvaya Düzce takımının kafile başkanı olarak katılan TSF Düzce İl Temsilcisi Çetin Kaypak, "Sporcularımızın tecrübesiz olmasına rağmen iyi bir başlangıç yaptılar. Burada edinilecek tecrübe ve iyi bir çalışma ile önümüzdeki yıllarda Düzce takımının çok iyi dereceler yapabilecek. Tecrübe edinerek milli takıma sporcu vermek istiyoruz" dedi.
(TT-AY)

28.01.2013 15:07:47 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT