1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Türkiye Kamu-sen'den Atamalar İle İlgili Açıklama

Türkiye Kamu-sen'den Atamalar İle İlgili Açıklama

Türkiye Kamu-senden Atamalar İle İlgili Açıklama
A+A-

Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Türkiye Kamu-Sen) Mardin Şube Başkanı Bahattin Biçer, şube müdürleri atamaları ile ilgili basın açıklaması düzenledi. Mardin'de eğitim sisteminin

Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Türkiye Kamu-Sen) Mardin Şube Başkanı Bahattin Biçer, şube müdürleri atamaları ile ilgili basın açıklaması düzenledi.
Mardin'de eğitim sisteminin ülke genelindeki gibi kangren haline geldiğini ve çözülmediğini söyleyen Biçer, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün eğitim çalışanlarının barınması, özlük hakları ve üniversite sınavlarında Mardin'in her yıl küme düştüğünü, bunun düzeltilmesiyle ilgili çalışmaların yetersiz olduğunu kaydetti. Birçok ilde herhangi bir duyuru yapılmadan, el altından dilekçeler alınmak suretiyle çok sayıda şube müdürlüğü görevlendirmesi yapıldığını ileri süren Biçer, "Üstelik bu görevlendirmeler yapılırken, herhangi bir kriter ve liyakat ilkesi göz önüne alınmamıştır. Bu konuda sorumluluk milli eğitim müdürlükleri ve valiliklerdedir. Hukuka uygun davranması, hakkaniyetli olması, adil bir yönetim anlayışı sergilemesi gereken milli eğitim müdürleri ve valiler, daha duyarlı hareket etmelidir. Şu anda Türkiye'nin dört bir yanındaki eğitimciler infial halindedir. Şube müdürü olarak görevlendirilen kişiler hangi üstün meziyetlere sahiptir? Bu kişilerin performansı, bilgi birikimi, kabiliyeti nasıl ölçülmüştür? Tüm bu yaşananlar, akıllara danışıklı dövüş mü sorusunu da getirmektedir. Bakanlığın, göz boyama amaçlı genelgeyi iptal edip, ardından milli eğitim müdürlüklerine ve valiliklere şube müdürlüklerine görevlendirmeler için yeşil ışık yakmış olma ihtimali son derece güçlüdür. Ancak herkes bilmelidir ki, hiç kimse hukukun üstünde değildir" dedi.
(MA-YRT-CC-Y)

19.01.2013 16:27:03 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT