1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Türkiye Kamu Sen Temsilcisi Çetin'in 10 Ocak Gazeteciler Günü Mesajı Mert Özpamuk Nevşehir

Türkiye Kamu Sen Temsilcisi Çetin'in 10 Ocak Gazeteciler Günü Mesajı Mert Özpamuk Nevşehir

Türkiye Kamu Sen Temsilcisi Çetinin 10 Ocak Gazeteciler Günü Mesajı  Mert Özpamuk    Nevşehir
A+A-

Türkiye Kamu-Sen Nevşehir İl Temsilcisi ve Türk Sağlık Sen Nevşehir Şube Başkanı Turgay Çetin, basının aydınlatıcı, yol gösterici, fikir, düşünce, haberleşme özgürlüğü, insan hakları ve demokrasinin e

Türkiye Kamu-Sen Nevşehir İl Temsilcisi ve Türk Sağlık Sen Nevşehir Şube Başkanı Turgay Çetin, basının aydınlatıcı, yol gösterici, fikir, düşünce, haberleşme özgürlüğü, insan hakları ve demokrasinin en yılmaz savunucusu olan bir güç olduğunu söyledi.
Çetin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada; basın mesleğinde, çalışanlarla çalıştırılanlar arasında münasebetlerin düzenlenmesi hakkındaki 212 sayılı kanunun yürürlüğe girdiği tarih olan 10 Ocak 1961 tarihinden beri, Türkiye'de 10 Ocak tarihinin Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlandığını belirterek tüm gazetecilerin günlerini kutladı. Zor şartlarda kamu ve halk yararına mesleklerini sürdürmeye çalışan gazetecilerin göstermiş oldukları özverili çalışmaların takdire şayan olduğunu ifade eden Çetin: "Çeşitli zorluklar içinde, toplumun bilgilendirilmesine ışık tutulması ülke yararına yönlendirilmesi ve aydınlatılması gibi kutsal bir görevi yerine getirmekte olan, basın kuruluşlarının tüm çalışanlarının bu anlamlı gününü içtenlikle kutluyorum. Vatan ve millet sevgisiyle şimdiye kadar başarıyla yerine getirdikleri bu onurlu göreve bundan böyle devam edeceklerine inanıyorum. Görevlerinde başarılarının devamını diliyorum, Türkiye Kamu Sen ailesi olarak tüm gazete çalışanlarının gününü kutlar, çalışmalarında sağlık başarı ve mutluluklar dileriz" dedi.
(MÖZ-AÖ-Y)

10.01.2013 09:52:47 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT