1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Türkiye IŞİD'e yardım mı ediyor?BOMBA iddia...

Türkiye IŞİD'e yardım mı ediyor?BOMBA iddia...

Türkiye IŞİD'e yardım mı ediyor?BOMBA iddia...
A+A-

Türkiye'nin sınırında olan Koani(Kobane) için bugün gndeme bomba gibi düşen iddia için TSK ve Başbakanlıktan yalanlama geldi.Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, (BYEGM) Suruç Basın Merkezi'nden söz iddialara lişkin açıklama yapıldı. Aç

Terör örgütü IŞİD'in Kobani'ye saldırıları için Türkiye toprakları üzerinden Kobani'ye ve Mürşitpınar Sınır Kapısı'na saldırdığını iddia etti herkesi şoke eden o iddiadan kısa bir süre sonra Başbakanlık ve Türk Sillahlı Kuvvetlerinden yalanlama geldi.

Yaptığı katliamıyla dünyaya gözdağı veren IŞİD terörü hakkında bomba iddia.İddiaise Türkiye topraklarını kullandığı.

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, (BYEGM) Suruç Basın Merkezi'nden söz iddialara lişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, "Sınır kapısının Suriye tarafında bomba yüklü araçla gerçekleştirilmiştir. Söz konusu saldırıda, aracın Türkiye topraklarındangeçerek sınır kapısına ulaştığı iddiaları tamamen yalandır. Birtakım iddiaların aksine, hiç birresmi yetkilinin bomba yüklü aracın Türkiye'den geçtiğine dair bir beyanıolmamıştır"

HDP : IŞİD, TÜRKİYE TOPRAKLARINDAN KOBANİ'YE SALDIRMAYA BAŞLADI

HDP Merkez Yürütme Kurulu'ndan yapılan yazılı açıklama şöyle; "29 Kasım Cumartesi günü, Sabah erken saatlerde Türkiye toprakları üzerinden Kobani ve Mürşitpınar Sınır Kapısı'na yönelik IŞİD saldırısını nefretle kınıyoruz. IŞİD'in aylardır devam eden Kobani kuşatmasının başarısızlığa uğramak üzere olduğu bir dönemde, dördüncü bir cephenin açılması ortaya son derece ciddi sorunlar çıkaracaktır."

HDP: IŞİD, TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ'NDEN SALDIRIYA GEÇTİ

"Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ve polisin en yoğun olduğu bir bölgede, IŞİD çetelerinin devlete ait bir saha olan Toprak Mahsulleri Ofisi'nde üstlenerek Kobani 'ye karşı saldırıya geçmesi başlı başına birskandaldır. Bu gelişme, aylardır işaret ettiğimiz IŞİD'e destek verildiği gerçeğini bir kez daha açığa çıkarmıştır. Üstelik Urfa Valisi, Milletvekilimiz ibrahim ayhan'la yaptığı görüşmede, son saldırıda IŞİD'in Türkiye topraklarında yuvalandığını teyit etmiştir. Türkiye topraklarından Kobanê'ye yönelen bu tür saldırılara karşı AKP Hükümeti'nin şimdi sergileyeceği tutum son derece kritiktir. Kürt halkına yönelik imha amaçlı bu tür saldırıların, savaşı Türkiye topraklarına sıçratmasından ve bölgeyi derin bir kaosa sürüklemesinden endişe duyuyoruz. Bu gelişmenin yaratacağısnuçlardan AKP Hükümeti sorumlu olacaktır.

AKP HÜKÜMETİ SORUMLU OLACAK

IŞİD'in Türkiye topraklarından gerçekleştirdiği bu son saldırı hakkında AKP Hükümeti'ni derhal kapsamlı bir açıklama yapmaya; Rojava Kantonlarına dönük benzer saldırıların ve sızmaların engelleneceğine dair taahhütte bulunmaya ve Rojava Kantonları ile dostane ilişkiler ve işbirliği içinde olmaya çağırıyoruz."

BYEGM: ARACIN TÜRKİYE'DEN GEÇEREK SINIR KAPISINA ULAŞTIĞI İDDİALARI YALAN

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, (BYEGM) Suruç Basın Merkezi, 'DAİŞ çeteleri, Türkiye topraklarından Kobaneye saldırmaya başladı' iddiaları ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, "Saldırılardan biri, sınır kapısının Suriye tarafında bomba yüklü araçla gerçekleştirilmiştir. Söz konusu saldırıda, aracın Türkiye topraklarından geçerek sınır kapısına ulaştığı iddiaları tamamen yalandır. Birtakım iddiaların aksine, hiçbir resmi yetkilinin bomba yüklü aracın Türkiye'den geçtiğine dair bir beyanı olmamıştır" denildi.Türkiye'nin gündemini sarsan bomba iddia!!!

BYEGM Suruç Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklama şöyle; "Sabah saatlerinden beri, terör örgütü IŞİD'in Mürşitpınar sınır kapısı da dahil olmak üzere Kobani'nin pek çok yerinde eş zamanlı saldırılar gerçekleştirmekte olduğu bilinmektedir. Bu saldırılardan biri, sınır kapısının Suriye tarafında bomba yüklü araçla gerçekleştirilmiştir. Söz konusu saldırıda, aracın Türkiye topraklarından geçerek sınır kapısınaulaştığı iddiaları tamamen yalandır. Birtakım iddiaların aksine, hiçbir resmi yetkilinin bomba yüklü aracın Türkiye'den geçtiğine dair birbeyanı olmamıştır. Sınır bölgemizde teyakkuzda olan güvenlik güçleri, gece geç saatlerden beri Suriye tarafında başlayan hareketliliği tespit etmiş ve grekli tüm önlemleri almıştır. Bu çerçevede, çatışmalar nedeniyle risk altında olan basın tepesi de bugün için boşaltılmıştır. Konuyla ilgili resmi olmayan iddialara riayet edilmemesi ve teyit gerektiren hususlarda yetkililerin görüşlerine başvurulması önemle rica olunur."

IŞİD,SABAH SAATLERİNDE SINIR HATTINA 2 BOMBALI ARAÇLA SALDIRDI

IŞİD militanları, Türkiye'ye açılan Murşitpınar Sınır Kapısı'na bomba yüklü 2 araçla saldırmak istedi. Mürşitpınar Sınır Kapısı'na 1 kilometre kala, Suriye tarafında yarım saat aralıkla meydana gelen patlamalarda 4 YPG savşçısı hayatını kaybederken, 18 kişiyaralandı. Türkiye'nin gündemini sarsan bomba iddia!!!

A+A-
ETİKETLER:

HABERE YORUM KAT