1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Türkiye Gazeteciler Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu Yapıldı

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu Yapıldı

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu Yapıldı
A+A-

Türkiye Gazeteciler Federasyonu'nun Olağanüstü Genel Kurulu Ankara'da yapıldı. Genel Kurul'da oy kullanan 156 delege, Federasyon Genel Başkanlığı'na mevcut genel başkan Atilla Sertel'i yeniden oy birl

Türkiye Gazeteciler Federasyonu'nun Olağanüstü Genel Kurulu Ankara'da yapıldı. Genel Kurul'da oy kullanan 156 delege, Federasyon Genel Başkanlığı'na mevcut genel başkan Atilla Sertel'i yeniden oy birliğiyle seçti.
Eylül ayında Ankara'da yapılan 7. Olağan Genel Kurulu'nu tamamlayan Türkiye Gazeteciler Federasyonu, 3.5 aylık bir aradan sonra Olağanüstü Genel Kurula gitti. Olağan Genel Kurul'da rakibi Nuri Kolaylı'ya karşı 131 oy olarak seçimi kazanan Atilla Sertel, tek listeyle gidilen Olağanüstü Genel Kurul'da 156 delegenin oyuyla bir kez daha güven tazeledi.
İmza toplayarak Olağanüstü Genel Kurulu isteyen muhalifler ise toplantıya katılmadı. Tek listeyle gidilen seçimlerde mevcut genel başkan Atilla Sertel ve yönetim kurulu üyeleri oybirliğiyle aynı göreve seçildiler.

"KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM"
Olağanüstü Genel Kurul'da konuşan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel, herşeye rağmen, birlik, beraberlik içinde olacaklarını ve basının sorunlarının çözümü noktasında mücadeleye devam edeceklerini söyledi. Daha güçlü bir federasyon ve daha özgür bir basın için yürüttükleri çalışmalarına kaldıkları yerden devam edeceklerini belirten TGF Genel Başkanı Atilla Sertel, "Bizim gücümüz Anadolu'dan geliyor. Bizim gücümüz birlikteliğimizden geliyor. Kimsenin bu birlikteliği bozmasına müsaade etmeyeceğiz. Biz özgür iradeyi temsil ediyoruz. Türkiye Gazeteciler Federasyonu olarak basın ve ifade özgürlüğünün sağlanması noktasında yürüttüğümüz mücadeleye kaldığımız yerden devam edeceğiz. Hangi düşünceden olursa olsun kimsenin yazdıklarından dolayı yargılanmasını, tutuklanmasını istemiyoruz. Türkiye'de tek bir tutuklu gazeteci kalmayıncaya kadar mücadele edeceğiz. Basınımızın sorunlarının çözüme kavuşturulması için çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.
(EA-ERG-Y)

05.01.2013 17:47:00 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT