1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Türkiye Fethullah Gülen için adım attı!

Türkiye Fethullah Gülen için adım attı!

Türkiye Fethullah Gülen için adım attı!
A+A-

Türkiye Fethullah Gülen'in iadesi için kritik adımı attı. Başbakan Binali Yıldırım AK Parti grup toplantısında Gülen'in iadesi için ABD'ye başvuru dosyasının gönderildiğini açıkladı.

Başbakan Binali Yıldırım AK Parti grup toplantısında önemli açıklamalarda bulunuyor.

Gülen'in iadesi için ABD'ye başvuru yapıldığını açıklayan Yıldırım şu açıklamalarda bulundu.

Darbe girişimini kimin yaptığını, kimin yönettiğini biliyoruz. 17-25 Aralık bir darbe girşiimi dediğimizde burun kıvırılıyordu. Bu kadroları temizlemek istediğimizde önümüze binbir engeller çıkardılar. FETÖ'nün militanları içerde ve dışarda gizli eller tarafından korunuyordu.

DOSYALARI ABD'YE GÖNDERDİK

Bugün istisnasız tüm dünya bunların ne kadar tehlikeli silahlı bir örgüt olduğunu bir kez daha görmüştür.Cumhurbaşkanımız da bizzat ben de terörist başının iades için ABD'ye çağrımızı yaptık, dosyamızı gönderdik. Adalet Bakanı dosyayı gönderdi.

İSTEDİKLERİ KANITI ÖNLERİNE SERECEĞİZ

Bize diyorlar ki kanıt sunun. Görünen köy klavuz ister mi kardeşlerim. Ama biz yine de istemedikleri kanıtı onların önüne koyacağız. Ancak ABD'li dostlarıma şunu burdan sormak istiyorum, "11 Eylül'de ikiz kuleler aşağı indirildiğinde teröristleri isterken kanıt mı sordunuz?

BİN LADİN İÇİN KANIT MI ARADINIZ?

Bin Ladin için kanıt aramazken FETÖ için kanıtlar hala ortadayken neden ısrarla kanıt istiyorsunuz? Bu teröristbaşını daha fazla korumayın, vazgeçin. Bunun size bir faydası yok. Bunun insanlığa faydası yok. Hiç kimse kusura bakmasın. Bu paralel terör örgütü artık hiçbir ülke için elverişli bir maşa değildir.

BUNLARIN KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ

Hiç boşuna beslemeyin. Bunların kökünü kazıyacağız. Öyle bir kazıyacağız ki, değil paralel terör örgütünün haşaşileri hiçbir gizli terör örgütü, hiçbir bölücü terör örgütü bir daha aziz millete bu büyük devlete Türkiye'ye ihanet etme cesaretini bulamayacak.

İnternethaber

A+A-

HABERE YORUM KAT