1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Türk Yerel Medyası Yeniden Ab Yolunda

Türk Yerel Medyası Yeniden Ab Yolunda

Türk Yerel Medyası Yeniden Ab Yolunda
A+A-

"Türk Yerel Medyası AB Yolunda" seminerlerinin ikincisi Balıkesir'de yapılacak. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın himayesinde, Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülen ve İn

"Türk Yerel Medyası AB Yolunda" seminerlerinin ikincisi Balıkesir'de yapılacak.
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın himayesinde, Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülen ve İngiltere Büyükelçiliği tarafından desteklenen "Türk Yerel Medyası AB Yolunda" projesi kapsamında düzenlenen seminerler devam ediyor. AB Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, proje kapsamındaki ikinci bölgesel bilgilendirme semineri 30-31 Ocak 2013 tarihlerinde Balıkesir'de gerçekleştirilecek. Seminer; Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova illerinde bulunan gazete, televizyon, dergi, radyo ve internet alanında çalışan yerel medya mensuplarının başvurularına açık olacak. Balıkesir seminerine katılım için belirtilen illerden başvuruların alınmasına başlandığı, yerel medya mensuplarının başvurularının alınması için son tarihin 18 Ocak 2013 Cuma günü olduğu duyuruldu.
Seminere katılım için başvuruların internet üzerinden alındığı, projeye ilişkin bilgilere ve seminer takvimine http://www.turkyerelmedyasiabyolunda.org/ adresinden ulaşılabileceği belirtildi.
Proje ile yerel medyanın, Türkiye'nin AB'ye katılım sürecini daha yakından takip edebilmesi ve sürece dahil olması amaçlanıyor. Seminerlerde katılımcılara Türkiye'nin AB süreci, sürecin günlük hayata etkileri, medyaya yönelik proje ve programlar ile çevre, enerji, tarım gibi sektörel konular hakkında bilgilendirme yapılıyor. Ayrıca katılımcılara, çalışmalarında AB sürecini takip etmelerini kolaylaştıracak bilgi ve belgeler de sunuluyor. Bu kapsamda, yerel medya mensupları için özel olarak hazırlanan AB Rehberleri katılımcılara dağıtılıyor.
(ZÇ-OK-Y)

08.01.2013 10:12:34 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT