1. HABERLER

  2. Türk Telekom'dan Kablo Hırsızlığına 'alarmlı' Çözüm

Türk Telekom'dan Kablo Hırsızlığına 'alarmlı' Çözüm

Türk Telekomdan Kablo Hırsızlığına alarmlı Çözüm
A+A-

Türk Telekom, müşterilerinin iletişim özgürlüğünü engelleyen ve ülke ekonomisinde büyük kayıplara neden olan kablo hırsızlığı olaylarının önüne geçmek için tüm ülke çapındaki önemli noktalarda alarm s

Türk Telekom, müşterilerinin iletişim özgürlüğünü engelleyen ve ülke ekonomisinde büyük kayıplara neden olan kablo hırsızlığı olaylarının önüne geçmek için tüm ülke çapındaki önemli noktalarda alarm sistemi kurdu.
Türk Telekom tarafından yapılan yazılı açıklamada, kablo hırsızlığına karşı 3 bin 500 noktada alarm sistemi kurulduğu bildirildi. Açıklamada, alarm sisteminin, sistem hatlara yapılan müdahaleleri Ağ Yönetim Sistemi merkezleri aracılığıyla anında güvenlik güçlerine iletildiği vurgulandı.
Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Sadece büyük şehirlerde değil, tüm yurt genelinde yaşanan kablo hırsızlığı olayları bireylerin ve kurumların iletişim özgürlüğünü kısıtlamakla kalmıyor, aynı zamanda ülke ekonomisine milyonlarca liralık zarar veriyor. Türk Telekom, ülke çapında kurduğu alarm sistemiyle kablo hırsızlığı olaylarının önüne geçerek, müşterilerine en iyi şekilde hizmet vermek için çalışmalarını sürdürüyor."
(SZP-AKL-Y)

30.01.2013 12:11:52 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT