1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Türk liderlere söyleyin, Kürtleri öldürmeyi bıraksınlar

Türk liderlere söyleyin, Kürtleri öldürmeyi bıraksınlar

Türk liderlere söyleyin, Kürtleri öldürmeyi bıraksınlar
A+A-

ABD'nin önde gelen hahamlarından Michael Lerner, Muhammed Ali'nin cenaze töreninde 'Türkiye'nin liderlerine söyleyin, Kürtleri öldürmeyi bıraksınlar' dedi.

ABD'nin önde gelen hahamlarından, aynı zamanda tanınmış bir siyasi aktivist olan Michael Lerner, Muhammed Ali'nin cenaze töreninde yaptığı konuşmada  "Türkiye'nin liderlerine söyleyin, Kürtleri öldürmeyi bıraksınlar" dedi. Lerner konuşması sırasında ayakta alkışlandı.

Muhammed Ali''yle 60'larda savaş karşıtı mücadele döneminden tanışan ve Ali'nin büyük sevgi beslediği Lerner konuşmasında aynı zamanda ülkesinde siyahlara karşı uygulanan ayrımcılığa, sınıfsal eşitsizliğe ve ABD'nin emperyalist politikalarına tepki gösterdi.

Lerner, Muhammed Ali'nin politik tutumuyla boksla ilgilenmeyen milyonların kendisine saygı duymasını sağladığını ifade etti. Lerner, "Muhammed Ali'yi anmanın yolu bugün Muhammed Ali gibi olmaktır" dedi.

Lerner, İsrail devletine de Batı Şeria'daki işgali sona erdirme ve güçlü bir Filistin devleti için yardımcı olma çağrısı yaptı. 

KAYNAK: EVRENSEL

A+A-

HABERE YORUM KAT

7 Yorum