1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Türk Kumaşı Brezilya Yolunda

Türk Kumaşı Brezilya Yolunda

Türk Kumaşı Brezilya Yolunda
A+A-

Brezilya'nın Sao Paulo kentinde gerçekleşecek olan Premiere Brasil 2013 fuarının Türkiye milli katılım organizasyonu Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından yapılacak. Yeni pazarlara

Brezilya'nın Sao Paulo kentinde gerçekleşecek olan Premiere Brasil 2013 fuarının Türkiye milli katılım organizasyonu Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından yapılacak.
Yeni pazarlara açılım konusunda öncü birliklerden olan Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB), Brezilya'nın Sao Paulo kentinde düzenlenecek Premiere Brasil 2013 fuarına milli katılım organize ederek firmaların bu pazarda yer almasını sağlayacak. UTİB, 10 Türk firmasıyla katılım sağlayarak, Türk kumaş ve aksesuarlarını Brezilya pazarına tanıtma imkanı bulacak. 22-23 Ocak 2013'te Premiere Brasil fuarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği Başkanı İbrahim Burkay, "Dünya ekonomisinin ilgisini toplayan bölgelerden biri olan Latin Amerika'nın kalbi sayılan Brezilya, 21. yüzyılda yükselişe geçen büyük ülkelerden. Daha önce firmalar kendi çabalarıyla fuara katılıyorlardı. Milli katılım düzenleyerek, Türk firmalarının kendilerini bu yeni pazarda daha organize biçimde tanıtmalarını sağladık" dedi.
Geçen sene Temmuz ayında gerçekleştirilen fuarı, yaklaşık 8 bin kişinin ziyaret ettiğini de belirten Burkay, Türk firmalarının kumaş ve aksesuarlarını Brezilya pazarına tanıtma imkanı bulduklarını bir kez daha dile getirdi.
(YS)

20.01.2013 12:28:21 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT