1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Türk Kızılayı'ndan Refiye Yılmaz'a Gelen Bağışlara İlişkin Açıklama

Türk Kızılayı'ndan Refiye Yılmaz'a Gelen Bağışlara İlişkin Açıklama

Türk Kızılayından Refiye Yılmaza Gelen Bağışlara İlişkin Açıklama
A+A-

Türk Kızılayı tarafından Gardner Sendromu nedeniyle zor günler yaşayan Refiye Yılmaz'a yapılan yardım bağışlarının tamamının Yılmaz'ın tedavi sürecindeki sosyal ihtiyaçları ve diğer giderleri için kul

Türk Kızılayı tarafından Gardner Sendromu nedeniyle zor günler yaşayan Refiye Yılmaz'a yapılan yardım bağışlarının tamamının Yılmaz'ın tedavi sürecindeki sosyal ihtiyaçları ve diğer giderleri için kullanılacağı belirtilerek, kanun gereği başka bir alanda kullanılmasının söz konusu olmadığı ifade edildi.
Türk Kızılayı tarafından yapılan açıklamada, ince bağırsağında tümör tespit edilen ve yaşaması için organ nakline ihtiyaç duyulan Refiye Yılmaz'ın çağrısına yardımseverlerin kayıtsız kalmadığı dile getirilerek, kampanyayı destekleme kararı alan Türk Kızılayı'nın 2868 SMS bağış hattını ve banka hesap numaralarını Refiye Yılmaz'ın tedavisi için başlatılan kampanyaya tahsis ettiği hatırlatıldı. Kampanyanın başladığı ilk dakikadan itibaren Türk Kızılayı'na bağışta bulunan vatandaşların büyük bir dayanışma örneği gösterdiği ifade edilerek, Türk Kızılayı'nın kampanyayı sonlandırdığını duyurmasına rağmen vatandaşların kampanyaya desteklerinin devam ettiği vurgulandı. Refiye Yılmaz için bugün saat 14.30 itibariyle Türk Kızılayı SMS bağış hattında 139 bin 547 SMS karşılığı 697 bin 735 TL, banka hesaplarında ise 28 bin 537 TL olmak üzere toplam 726 bin 272 TL toplandığı açıklandı. Hangi şartla yapılmışsa bu şartların yerine getirilmesi ve bağışların ihtiyaç sahibinin ihtiyaçları doğrultusunda kullanılmasının Türk Kızılayı'nın kanunlara, tüzüğüne ve bağışçılarına karşı sorumluluğu olduğu belirtilerek, şartlı bağışların kanun gereği olarak da başka bir amaçla kullanılamayacağı ifade edildi. Başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde toplanan bağışların da ilan edilen şarta uygun olarak Refiye Yılmaz'ın tedavi sürecinde doğacak, Sağlık Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Sistemi dışında kalan sosyal ihtiyaçlar ve diğer giderlerini karşılamak için kullanılacağı duyuruldu.
(PS-CC-Y)

16.01.2013 16:54:36 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT