1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Türk Kızılay Derneği Zonguldak Şube Başkanı Aygün, Kongreyi Değerlendirdi

Türk Kızılay Derneği Zonguldak Şube Başkanı Aygün, Kongreyi Değerlendirdi

Türk Kızılay Derneği Zonguldak Şube Başkanı Aygün, Kongreyi Değerlendirdi
A+A-

Türk Kızılay Derneği Zonguldak Şube Başkanı Nihat Aygün, 2 Şubat 2013 tarihinde yapılan kongreyi değerlendirdi. Türk Kızılay Derneği Zonguldak Şube Başkanı Nihat Aygünyaptığı açıklamada, 2 Şubat 20

Türk Kızılay Derneği Zonguldak Şube Başkanı Nihat Aygün, 2 Şubat 2013 tarihinde yapılan kongreyi değerlendirdi.
Türk Kızılay Derneği Zonguldak Şube Başkanı Nihat Aygünyaptığı açıklamada, 2 Şubat 2013 tarihinde yapılan kongreyi değerlendirerek, kongrenin beklediklerinin çok üstünde geçtiğini söyledi.
Yönetimde değişiklikler yaptıklarını söyleyen Aygün, "Kongreler bizim hem yeni yönetimlerin, yeni arkadaşlarımızın böyle yönetimlere talip olması, görevlere talip olması bunlar bizim açımızdan çok iyi bir şey ve yeni arkadaşlarla çalışmak. Biz yönetimimizin üçte iki bir yenilemesini yaptık. Daha yeni arkadaşlar yönetimimize kattık. Kongremiz bizim beklediğimizin çok çok üstünde geçti. Katılım çok fazlaydı. Delegelerimizin, üyelerimizin tamamı kongremize katıldı. Kongremizde güzel şeyler yaşadık. Bizim, 25 yıl görevini tamamlayan iki tane arkadaşımız Zeki Çetinkaya ve Yakup Güzel'e altın madalya plaketi vermek için genel kurula sunduk ve genel kuruldan da çıktı. Yine diğer arkadaşımız Sevgi Aşkar Hanıma 15 yılını doldurduğu için ona da yine aynı şekilde plaket verdik. Bunlar onur verici şeyler. Yapmış olduğumuz kongrede, bir yıldır devam etmekte olduğumuz Toplum Liderleri Projesi diye bir projemiz vardı. Bunu öğretmenlerimiz, imamlarımız, muhtarlarımız ve polislerimize bir eğitim verdik. Bu eğitim bir yıl boyunca bin 200 kişiye verdik. Bunda da çok başarılı olduk. Bu başarının karşılığını da bu projeyi yöneten dört tane arkadaşımıza teşekkür belgesini kongremizde verdik. Çünkü büyük bir başarı elde etmişlerdir. Türkiye'de de bu projede birinci sırayı aldık biz. Daha sonra seçimlere geçtik ve seçimlerimiz yapıldı. Yeni yönetimimiz benim başkanlığımda, Murat Uzun ikinci başkan, Ahmet Güngör genel sekreterimiz oldu, sekreter yardımcısı Necati Başar, muhasipliğe Süleyman Yılmaz, Veznedarlığa Fevzi Şen, üye olmak üzere Erol Şeref, Mustafa Dinç, Kemal Kılıç, Arife Dereli ve Şükran Kırömeroğlu yönetim kurulu seçimle beraber kesinleşmiş oldu. Şube denetim başkanlığına da Erkan Aygün seçimle gelmiş oldu. Yönetimimiz bundan ibaret. Bu yönetimle daha iyi işler yapacağız. Projelerimiz var. Önümüzdeki üç yıl boyunca, geçtiğimiz üç yıl boyunca neler yaptıysak bunun daha fazlasını katlayarak Zonguldak'ta Türk Kızılay Şubemiz üzerine düşenleri en iyi şekilde yapacaktır. Bu kongrenin Zonguldak'ımıza ve Türk Kızılay'ımıza hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.
(SA-SA)

06.02.2013 12:47:20 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT