1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Türk El Sanatları Şöleni Başladı

Türk El Sanatları Şöleni Başladı

Türk El Sanatları Şöleni Başladı
A+A-

Konya'da geleneksel el sanatlarının uygulamalı olarak gösterildiği sergi açıldı. Konya Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası ve Konya Ticaret Borsası tarafın

Konya'da geleneksel el sanatlarının uygulamalı olarak gösterildiği sergi açıldı.
Konya Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası ve Konya Ticaret Borsası tarafından düzenlenen, 'Dünden Bugüne Geleneksel El Sanatları Şöleni' sergisi törenle açıldı.
Bir alışveriş merkezinde düzenlenen açılışta konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Memiş Kütükçü, bu yıl ikincisi gerçekleşen serginin el sanatları ustalarının katılımıyla yapıldığını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.
İl Müftüsü Şükrü Özbuğday'ın yaptığı duanın ardından açılış kurdelesini Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Memiş Kütükçü ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdulmelik Ötegen birlikte kesti. Stantları gezen protokol üyeleri eserler hakkında bilgi aldı. Sergide en çok ilgiyi 15 bin TL istenen, özel taşlarla işlenmiş geçmişte askerlerin kullandığı zırhlı kıyafet çekti.
Sergiye gelenler el emeği eseleri incelerken yöresel el sanatlarının yapılışını da uygulamalı olarak görme fırsatı buldu.
30'dan fazla standın bulunduğu sergi 3 Şubat akşamına kadar açık kalacak.
(İP-Y)

25.01.2013 17:27:21 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT