1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Türk Eğitim-sen Şube Başkanı Ali İhsan Öztürk İlham Duran'a Sahip Çıktı Kayseri

Türk Eğitim-sen Şube Başkanı Ali İhsan Öztürk İlham Duran'a Sahip Çıktı Kayseri

Türk Eğitim-sen Şube Başkanı Ali İhsan Öztürk İlham Durana Sahip Çıktı  Kayseri
A+A-

Hafta sonu yapılan açık öğretim sınavlarında başörtülü olduğu gerekçesi ile sınava alınmayan öğretmen İlham Duran'a Ali ihsan Öztürk sahip çıktı. Öztürk, siyasilere seslenerek "Yeter artık milletin mi

Hafta sonu yapılan açık öğretim sınavlarında başörtülü olduğu gerekçesi ile sınava alınmayan öğretmen İlham Duran'a Ali ihsan Öztürk sahip çıktı. Öztürk, siyasilere seslenerek "Yeter artık milletin milli ve manevi değerleri ile oynamayı bırakın" dedi.
Konu ile ilgili Öztürk'ün açıklaması şu şekilde:
"Geçtiğimiz hafta sonu yapılan açık öğretim sınavındaki görevine giden İlham Duran hanımefendi başörtülü olduğu gerekçesi ile sınava alınmadı. Her türlü kanun, tüzük ve yönetmeliği bir çırpıda çıkaran sayın hükümet her nedense devlet memurlarının kılık kıyafet yönetmeliğini sürüncemede bırakmaktadır. Buradan siyasilere çağrımız; yeter artık milletin milli, manevi değerlerini siyasi oyunlarınıza alet etmeyin. Bir an önce kamu çalışanlarını rahatlatacak düzenlemeleri yapın.
Buradan bir çağrımız da uzaktan kumanda ile sendikacılık yapanlaradır. On yıldır bu zulme ses çıkarmayanlar, bizim 2005'ten bugüne kamu çalışanlarına reva görülen bu zulme karşı kampanyamıza destek vermeyenler, şimdi ne oldu da imza kampanyaları başlatıyorsunuz?"
(AÖ-Y)

13.02.2013 12:36:47 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT