1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Türk Eğitim Sen Sorgun Temsilciliği Lokma Tatlısı Dağıttı

Türk Eğitim Sen Sorgun Temsilciliği Lokma Tatlısı Dağıttı

Türk Eğitim Sen Sorgun Temsilciliği Lokma Tatlısı Dağıttı
A+A-

Türk Eğitim-Sen Sorgun İlçe Temsilciliği Salih Paşa Camii'nde cemaate ve vatandaşlara lokma tatlısı dağıttı. Türk Eğitim Sen Sorgun İlçe Temsilcisi Kemal Afşin Ekinci, Peygamber Efendimiz (SAV)'in

Türk Eğitim-Sen Sorgun İlçe Temsilciliği Salih Paşa Camii'nde cemaate ve vatandaşlara lokma tatlısı dağıttı.
Türk Eğitim Sen Sorgun İlçe Temsilcisi Kemal Afşin Ekinci, Peygamber Efendimiz (SAV)'in doğduğu zamanda dünyaya cehalet, ahlaksızlık ve zulüm almış yürüdüğünü, dünyanın yaşanmaz bir halde olduğunu belirterek, " O'nun gelmesi ile birlikte dünyada zulüm kalmamış, ahlaksızlık güzel ahlaka dönüşmüş, cehalet ise ilim ile yok edilmişti. Asr-ı Saadet olarak nitelediğimiz o dönemde yaşayan insanlar ne kutlu insanlardır. Müslüman Türk milleti olarak yüzyıllardır O şanı yüce sevgili peygamberimizin (SAV) doğum gününü kutluyoruz, kutlamaya da devam edeceğiz. Bu vesile ile milletimizin bu günü hatırlaması, dualarında bize ve milletimize yer vermesi dileği ile üyelerimizin hayrına lokma dağıtmış bulunmaktayız. Allah milletimizi hakikat yolu İslam'dan ayırmasın "dedi.
Türk Eğitim-Sen Sorgun İlçe Temsilciliği tarafından dağıtılan lokma tatlısı vatandaşlar tarafından büyük ilgi görürken, hazırlanan lokma tatlıları Sorgun İlçe Merkezi ve köylerinde bulunan bütün ilk, orta ve liselerde, öğrenci yurtlarına kalan öğrencilere de ikram edildi.
(ÖE-AÖ-Y)

25.01.2013 08:59:39 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT