1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Türk Dünyasını Yaşatan Ezgiler Konseri Gönülleri Fethetti

Türk Dünyasını Yaşatan Ezgiler Konseri Gönülleri Fethetti

Türk Dünyasını Yaşatan Ezgiler Konseri Gönülleri Fethetti
A+A-

2013 Eskişehir Türk Dünyası Başkenti (TDKB) Ajansı tarafından düzenlenen konserde sahne alan Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Türk Dünyası Müzik Topluluğu büyük ilgi gördü. Osmangazi Üniversitesi Ko

2013 Eskişehir Türk Dünyası Başkenti (TDKB) Ajansı tarafından düzenlenen konserde sahne alan Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Türk Dünyası Müzik Topluluğu büyük ilgi gördü.
Osmangazi Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki konserde sahneye şef İrfan Gürdal yönetiminde çıkan Türk Dünyası Müzik Topluluğu, Azerbaycan'ın mahnılarından Kırım türkülerine, Tuva'nın halk türkülerinden Kırgızistan'ın 'ır'ına kadar Türk dünyasının gönül birliğini ezgilerle gözler önüne serdi. Vali Kadir Koçdemir, program sonunda, Topluluk Müdür Şengül Kafalı Karasu ile Şef İrfan Gürdal'a çiçek takdim ederek teşekkür etti.
Konsere Vali ve 2013 TDKB Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kadir Koçdemir, 1. Hava Kuvveti ve Garnizon Komutanı Korgeneral Abidin Ünal, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Turhan Turunç, ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Yapıcı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yusuf Balcı ile çok sayıda davetli katıldı.
(GÖ-MŞ)

31.01.2013 14:24:29 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT