1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Türk Büro Sendikası, Sgk Binası Önünde Eylem Yaptı

Türk Büro Sendikası, Sgk Binası Önünde Eylem Yaptı

Türk Büro Sendikası, Sgk Binası Önünde Eylem Yaptı
A+A-

Türk Büro Sendikası Malatya Şubesi üyeleri, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Malatya İl Müdürlüğü önünde eylem yaptı. Türk Büro Sendikası Malatya Şubesi üyeleri tarafından gerçekleştirilen eylemde konuşa

Türk Büro Sendikası Malatya Şubesi üyeleri, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Malatya İl Müdürlüğü önünde eylem yaptı.
Türk Büro Sendikası Malatya Şubesi üyeleri tarafından gerçekleştirilen eylemde konuşan Türk Büro Sendikası Malatya Şubesi Başkanı Emin Göktaş, "SGK İl Müdürlüğü'ndeki ayrımcılığı, keyfi uygulamaları ve meydana getirilen huzursuzluğu protesto etmek için toplandık" dedi. Göktaş şöyle devam etti:
"Yıllarını bu kuruma hizmet etmekle geçirmiş ve kendi alanlarında başarılı personellerin sendika ayrımcılığı yapılarak yerlerinin değiştirilmesinin, onların huzursuz edilmesinin size ne kazandırdığını öğrenmek istiyoruz. Bu insanların gururları ile oynamak hiç kimsenin haddi değildir. Eğer bu haksızlığa uğrayanlar sessiz kalıyorlarsa bu onların aile ve devlet terbiyesindendir" dedi.
Göktaş, Malatya Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunacaklarını kaydederek, "Türkiye Kamu-Sen olarak elimizde yeterince delil ve belge bulunmaktadır. Bu şekilde, sendikalar arasında ayrım yaparak kanunu çiğneyenler hakkında elimizdeki belgelerle cumhuriyet savcılığına başvuracağız" diye konuştu.
(FD-SO-OK-Y)

17.01.2013 15:40:02 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT