1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Türk Büro-sen Kütahya Şube Başkanı Kadir Bayram:

Türk Büro-sen Kütahya Şube Başkanı Kadir Bayram:

Türk Büro-sen Kütahya Şube Başkanı Kadir Bayram:
A+A-

Türk Büro-Sen Kütahya Şube Başkanı Kadir Bayram, adalet çalışanlarının haklarının elinden alındığını savundu. Kütahya Adliye binası önünde basın açıklaması yapan Bayram, en büyük haksızlık ve adale

Türk Büro-Sen Kütahya Şube Başkanı Kadir Bayram, adalet çalışanlarının haklarının elinden alındığını savundu.
Kütahya Adliye binası önünde basın açıklaması yapan Bayram, en büyük haksızlık ve adaletsizliklerin adliye çalışanlarına uygulandığını belirterek, "En keyfi işlemler ve uygulamalarla adliye çalışanları yok sayılmaktadır. Ülkemiz gündeminde en çok tartışılan konuların başında "adalet ve adaletin kararları" gelmektedir. Her geçen gün artan suçlarla birlikte, yeni kurulan adliye binalarına sürekli istihdam edilen memurlara rağmen; adalet hizmetleri bir türlü sağlıklı bir yapıya kavuşamamıştır. Adalet çalışanları, ağır iş yükü altında ezilirken, yetmezmiş gibi kazanılmış hakları tek tek ellerinden alınmaktadır." dedi.
Türk Büro-Sen Kütahya Şube Başkanı Kadir Bayram, adalet çalışanlarına yapılan haksız uygulamalar olduğunun savunarak şu sözlerle bu görüşünü destekledi: "Önce banka promosyonunda yaşanan haksızlıklar daha sonra servis ücreti (bilet) ödeneklerinin kaldırılması şimdi ise fazla mesai ücretleri kaldırıldı. En zor şartlar altında çalışan kamu personeli adalet çalışanlarıdır. Buna rağmen; maalesef ki, en çok hakkı yenen hor görülen kesim de bu kesimdir" dedi.
(RD-EFE)

12.02.2013 19:36:54 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT