1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Turizm Müdürü Bilgili'den Sierra Açıklaması

Turizm Müdürü Bilgili'den Sierra Açıklaması

Turizm Müdürü Bilgiliden Sierra Açıklaması
A+A-

İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, ABD'li Sarai Sierra'nın öldürülmesinin tüm turizm camiasını derinden üzdüğünü söyledi. Medyanın Sierra cinayeti ile ilgili yaptığı haberl

İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, ABD'li Sarai Sierra'nın öldürülmesinin tüm turizm camiasını derinden üzdüğünü söyledi. Medyanın Sierra cinayeti ile ilgili yaptığı haberlere dikkat çeken Bilgili, "Kriminal ayrıntılarla yüklü haberler 'İstanbul güvenli değildir' algısı oluşturmaktadır" dedi.
İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, öldürülen ABD'li turist Sarai Sierra ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamasında, 'İstanbul'da misafirimiz olan Amerikalı Sarai Sierra'nın hunhar bir cinayete kurban gitmesi tüm turizm camiasını derinden üzmüştür" diyen Bilgili, "Bu türden olayların olmaması ortak dileğimizdir. Bundan ders alıp gerekeni hep birlikte yapmalıyız. Turizmin en büyük sermayesinin 'güven' olduğu anlayışı içerisinde İstanbul'da olan münferit türden olayların basınımız tarafından daha duyarlı biçimde verilmesinde yarar görülmektedir. Kriminal ayrıntılarla yüklü haberler İstanbul güvenli değildir algısı oluşturmaktadır. Bu tür olayların vuku bulmaması için hepimizin aynı derecede yüksek sorumluluk içerisinde hareket etmesi gerekmektedir" ifadelerini kullandı.
(ÖFA-ÖK-Y)

04.02.2013 12:35:02 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT