1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Turistler Antalya'da Aşureyle Tanıştı

Turistler Antalya'da Aşureyle Tanıştı

Turistler Antalyada Aşureyle Tanıştı
A+A-

Antalya Evrenseki Belediyesi tarafından bölgede tatillerini geçiren turistler için Aşure Günü etkinliği düzenlendi. Aşure geleneğinin bölgede tatillerini geçirmekte olan turistlere anlatılması amacıy

Antalya Evrenseki Belediyesi tarafından bölgede tatillerini geçiren turistler için Aşure Günü etkinliği düzenlendi.
Aşure geleneğinin bölgede tatillerini geçirmekte olan turistlere anlatılması amacıyla gerçekleştirilen Aşure Günü etkinliği büyük ilgi gördü. Evrenseki Beach Park'ta gerçekleştirilen etkinliğe; Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, MAİSAD Başkanı Ahmet Boztaş, Evrenseki Turistik İşletmeciler derneği Başkanı Ali Güneş, bölgede bulunan otellerde tatillerini geçiren turistler ve vatandaşlar katıldı.
Kendi elleriyle konuklara aşure ikram eden Evrenseki Belediye Başkanı Recep Barut, "Aşure bizim kültürümüzde, birliği, beraberliği, bolluğu ve umudu simgeler" dedi.
Hatice Sezer Anadolu Öğretmen Lisesi'nin kız öğrencilerden oluşan Mehter Takımı'nın gösteri yaptığı Aşure Günü etkinliğinde, Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu da aşure geleneği hakkında İngilizce bir konuşma yaptı.
Konuşmaların ardından turistler kendilerine ikram edilen aşurelerin tadına baktı. Bazı turistlerin 2-3 kase aşure yediği gözlendi.
(AK-GS-Y)

15.12.2012 15:42:08 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT