1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Turgutlu Ziraat Odası Başkanı Abdullah Şenol:

Turgutlu Ziraat Odası Başkanı Abdullah Şenol:

Turgutlu Ziraat Odası Başkanı Abdullah Şenol:
A+A-

Turgutlu Ziraat Odası Başkanı Abdullah Şenol, yağmur yağışının tüm tarımsal ürünlere faydası olduğunu, ancak bir kaç gün önce mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığının meyve ağaçlarında

Turgutlu Ziraat Odası Başkanı Abdullah Şenol, yağmur yağışının tüm tarımsal ürünlere faydası olduğunu, ancak bir kaç gün önce mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığının meyve ağaçlarında hareketliliğe neden olmasının tehlikeli olduğunu söyledi.
Oda Başkanı Şenol, bir kaç gün öncesine kadar sıcakların mevsim normallerinin üzerinde olmasının bir çok meyve ağacını çiçek açma noktasına getirdiğini bildirdi. Konuyla ilgili ilgili bir açıklama yapan Turgutlu Ziraat Odası Başkanı Abdullah Şenol, "Bu yıl etkili olan yağmur yağışı oldukça faydalı. Barajların dolması, yeraltı sularının zenginleşmesinin tarım ürünlerine son derece faydalı. Ancak bir kaç gün önce yaşadığımız erken baharı, bu dönemde tehlikeli olarak görüyoruz. Yaşadığımız sıcak hava dolasıyla bazı meyve ağaçlarında hareketlilik, kabarma gibi durumlar gözledik. Son yağan yağmur ile birlikte mevsim şartlarının normale dönmesini umut ediyoruz" şeklinde konuştu.
(İLK-ERG-Y)

08.02.2013 14:16:48 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT